Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 21:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 JVC GR-D73 - dobry wybor Waszym zdaniem ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC GR-D73 - dobry wybor Waszym zdaniem ?
Po wielu dniach wertowania tego forum i grzebania po roznych stronkach doszedlem do wniosku, ze GR-D73 bedzie dla mnie wlasciwym wyborem. Kamerka ta posiada komplet WE/WY - zarowno DV jak i AV (rzecz dla mnie _bardzo_ istotna), USB (dzieki czemu nie musze kupowac dodatkowo kamery internetowej i zawalac biurka kolejnym sprzetem), aparat foto z nagrywaniem zdjec na kartach mmc/sd (przez niektorych uwarzany raczej za chwyt marketingowy niz przydatny dodatek, ale ja wole miec 2 w 1 :)).
Z pewnoscia niektorzy z was beda mnie nakierowywac na sprzet SONY lub PANASONIC... czemu nie, ale niestety nie znalazlem kamery oferujacej taka ilosc "dodatkow" w tej samej cenie co JVC. A moze niedokladnie szukalem ? Co o tym myslicie ?

środa, 7 lipca 2004, 01:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dlaczego JVC GR-D73
zakupiłem tą kamerkę pod koniec kwietnia. do tej pory nakręciłem 4 filmy i jestem z niej zadowolony. nie sprawiała problemów ani z obsługą ani z przegrywaniem materiałów na PC przez USB czy FW.
Karta MMC 8MB jest przydatna gdy chcemy robić zdjęcia o większej rozdzielczości (1024x768) gdyż na taśmie max można nagrać zdjęcie (640x480). jego możliwości to m.in. ręczne nastawy:
bieli,
ostrości,
przesłony
czyli same dobre rzeczy i jednocześnie w porównaniu do wcześniejszych modeli ma wbudowany filtr szumów obrazu i dźwięku oraz oświetlanie superjasnymi LED. Jedna wada (chyba jak i wszystkich kamer tej klasy to :
czas pracy baterii oraz kręcenie filmów przy bardzo słabym oświetleniu.
Dobrze leży w ręku i nie sprawia kłopotów przy obsłudze.
Jak magnetowid DV sprawuje się b.dobrze przegrałem już 2 wesela :-)
nic nie ttracąc na jakości. teraz kolej na filmy z TV.

Pozdrawiam
Zbyszek

niedziela, 11 lipca 2004, 14:12
Nowy
Nowy

Też jestem na etapie wybierania kamery i po wielu poszukiwaniach zdecydowałem się na identyczny model.

poniedziałek, 12 lipca 2004, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam prosbe do "Gościa", ktory mi odpowiedzial. Wlasnie zakupilem ta kamere, nagralem 1 film i mam problem ze zrzuceniem go na twardziela. Mozesz sie odezwac na GG 470569 lub na maila WYTNIJ_TOdavid@scene.pl

sobota, 17 lipca 2004, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post gr-d73
Uważam, że GR-D73 to dobry wybór(ja kupiłem niedawno 93).Ale ma jeden feler- pokrywa obiektywu, która zupełnie nie spełnia swojego zadania, odpadając przy byle dotknięciu. Może ktoś powie, że czepiam się szczegółów, ale w kamerach za ponad 3 tys. te szczegóły powinny być dopracowane. Ale poza tym kamera jest OK. Kupujcie ją, bo warto.

środa, 21 lipca 2004, 19:09
Bywalec
Bywalec

Stalem sie posiadaczem kamery GR-D73E... szczecinski Media Markt - 2499 zl... raty 0%... i zabieram sie za testowanie tego urzadzenia...

Z uwagi na to, ze jest to moja pierwsza kamera mam do Was prosbe... na co zwrocic szczegolna uwage zeby w razie jakiejs usterki wymienic egzemplarz na inny...

Pierwszymi wrazeniami bede mogl podzielic sie chyba juz jutro...

Pozdrawiam...

poniedziałek, 26 lipca 2004, 07:41
Nowy
Nowy

Post kamera JVC GR d 73
przeczytałem o niej same superlatywy a moze cos negatywnego?
Chcę własnie kupic ten model...poledz lub zachwal
moze cos jest lepszego w tej cenie 2349...czekam na wiadomość...
możę byc +-300zl.spotkałem sie też ze znaczkiem gr d73e(e co to znaczy czym sie różni)
dzia..

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jvc grd73
Jestem zainteresowany kupnem tej kamerki. Zastanawiam się tylko, czy połączenie z komputerem zapewnia mi wyłącznie wyjście USB, czy będę zmuszony do kupna firewire. I jeszcze pytanko do użytkowników tej kamerki: Jaki jest czas nagrywania po jednokrotnym naładowaniu baterii?

środa, 11 sierpnia 2004, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
morales, bez fire wire sie nie obedzie - zapomnij o usb. a co do baterii - kup sobie od razu jakis zamiennik - polecam baterie unomat, sam z nich korzystam. ta dolaczona do zestawu wytrzymuje jakies 30-40 minut i to przy duzym szczesciu.

środa, 11 sierpnia 2004, 21:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pomocy!!!!!! Jestem "szczęśliwym " posiadaczem kamery gr d73 od dwóch dni. Mam pytanie do wszystkich zadowolonych z niej: Czy przy przeglądaniu nagranego materiału w ciszy słychać u Was nagrany szum pracy kamery-takie buczenie?
Czy od nowości byłaby zepsuta?
Pozdrowienia MD

sobota, 28 sierpnia 2004, 20:08
Moderator
Moderator

Czy przy przeglądaniu nagranego materiału w ciszy słychać u Was nagrany szum pracy kamery-takie buczenie?
Czy od nowości byłaby zepsuta?

Muszę Cie zmartwić ale raczej "ten typ tak ma". Jest to bolączka tańszych kamer, że nagrywają na taśmę szumy własne. Jedynym rozwiązaniem jest mikrofon zewnętrzny
Pozdrowienia

sobota, 28 sierpnia 2004, 20:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To tragedia!!!!!!!!! Mój stary klunkier jest lepszy!!!!
Szkoda, że w sklepie nie kazałem czegoś nagrać!!!!
Pozdrowienia

P.S. Może jednak jest zepsuta? Błagam !Wypowiedzcie się Posiadacze takiej kamery (GR D73).

sobota, 28 sierpnia 2004, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety moja GR-D73 jesli chodzi o szumy własne to też je posiada w nadmiarze.W zupełnej ciszy słychać wyraźną pracę silnika do przesuwu tasmy.Jakby to byłby jednostajny szum to mozna by przeżyć ale ten jest niestety o zmiennej głośności.Pozatym kamerka jest OK.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 07:51
Bywalec
Bywalec

Ja mam kamerkę Sony D :D i muszę powiedzieć, że co prawda słychać jednostajny szum pracy głowicy, ale zaczyna to doskwierać dopiero przy znacznym pogłośnieniu.
Ale zauważyłem coś innego ! Nie znam się, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że zastosowano jakis system redukcji tego dźwięku, bo obiektywnie muszę stwierdzić, że kamera dużo głośniej pracuje, niż to potem słychać jako nagranie. Prawdopodobnie albo jest bdb ekranowany mikrofon, albo zastosowano metodę odwrócenia sygnału zakłucającego i nakłada się go na dźwięk z mikrofonu.
Przeprowadziłem eksperyment i stwierdzam, że odgłosy pracy kamery nagrywają się w dużo większym stopniu w wyniku odbicia dżwięku od np. ściany (szczególnie słychać to w b.małych pomieszczeniach i przy kamerce blisko ściany) niż "poprzez" plastik kamery. Może zachwycacie się waszym nowym sprzęciorem zbyt blisko ściany :D . Pozdrawiam !

wtorek, 31 sierpnia 2004, 07:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No właśnie ,te szumy. One mnie dobijają! Napisałam do serwisu JVC prośbę o wypowiedzenie się na ten temat. Jeżeli ją otrzymam to dam znać na forum.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 22:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona