Teraz jest piątek, 15 listopada 2019, 23:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Gubi klatki Pomocy!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Gubi klatki Pomocy!!!
Witam. Troszke poczytałem juz na forum ale nadal sie nie dowiedziałem co moze być przyczyną tego, iz mój laptop gubi klatki. Mam laptopa celerona 700 126 ram i hdd 20gb. System win 2000. Kamera sony hc14. Problem polaga na tym, że jak puszczam z kamery film to na monitorze sie wyświetla ok, a jak włącze nagrywanie wtedy na monitorze i na zgranym materiale gubi klatki słychać trzaski i pojawiają sie miejsca na ekranie grzie zamiast obrazu są kolorowe plamy. ten efekt nastepuje co 0,5 sekundy. Aha transfer jest przez złącze firewire. Prosze o pomoc co mam robic co moze być przyczyną. a może to mój laptop jest za wolny? A może sam dysk czy za mało pamięci. Czytałem że wymagania sprzetowe są dużo mniejsze niz moje ale moze ktoś sie pomylił. A może jest możliwość jakoś w zwolnionym tempie przenieść materiał do laptopa. :?:

czwartek, 12 sierpnia 2004, 16:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prawdopodobnie słaba wydajność kompa. przyczyna lezy najprawdopodobniej w dysku. Sprawdź czy masz włączony tryb DMA oraz przed zgrywaniem zrób defragmentację.

czwartek, 12 sierpnia 2004, 19:23
Nowy
Nowy

Powyłanczaj też wszystkie aplikacje które działają w tle a nie są koniecznie wymagane w czasie zgrywania.

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Defragmentacje juz robiłem aplikacje powyłączałem. I ciągle ja nagrywa i co kilka dzisiątych sekund zapala sie dioda od hdd wtedy gubi klatki. A może jest to wina systemu? może wrócić na 98. Aha i jeszcze jedno ta partycja jest sformatowana na fat32 może zmienic na inną. A może wszystko wywalić z tej partycji i zostawić pusty dysk?

piątek, 13 sierpnia 2004, 10:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano sobota, 2 października 2004, 14:37 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 13 sierpnia 2004, 11:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I juz tyle próbowałem robić że zaraz pogryze tego laptopa.

Co mam robic pomocy!!!

Słyszałem także o wyłączeniu buforowania dysku ale za bardzo nie wiem jak to zrobic i czy to pomoże.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zgrywam na programie unlead studiovideo 7 dołączonym do kart fw. i wybieram opcje dv. jest tam jeszcze vcd mpeg ale jakoścowo to te pozostałe są fatalne i także gubi klatki. A może jst jaki prostrzy program do zgrywania, który nie obciąza tak systemu. Może nawet nie wyświetlać w czasie rzeczywistym obrazu idzwieku. Niech tylko dobrze sie wgra.

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano sobota, 2 października 2004, 14:38 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 13 sierpnia 2004, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ok czyli rozumiem że nie ma możliwości zgrania matriału na kompa. Czyli palant który mi sprzedał karte powinien dostać w zęby!!! No to kiepsko to napiszcie jak zgrać ten materiał z kamery dv do mojego laptopa żeby mieć w miare przyzwoita jakość.

piątek, 13 sierpnia 2004, 15:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Spokojnie. Nie palant, który sprzedał Ci kartę Fire Wire z UVS, ale zasoby twojego laptopa. Koledzy napisali co potrzebujesz.
Między innymi :
- dobrze skonfigurowany system,
- włączony tryb DMA (Direct Memory Access),
- minimum 256MB RAM (lepiej 512MB),
- szybki dysk 7200,
dużo cierpliwości i czasu.
Życzę miłej zabawy i pozdrawiam.

piątek, 13 sierpnia 2004, 17:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]