Teraz jest czwartek, 23 maja 2019, 01:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 akumuator do SONY HC32E - proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post akumuator do SONY HC32E - proszę o pomoc
Panowie proszę o pomoc, posiadam kamerę cyfrową SONY DRC-HC32E niestety sprzedawany razem z nią akumulatotr NP-FP30 jest bardzo małej pojemności...

Natomiast urządzał by mnie alumulator (oryginalny Sony) NP-FP90 niestety cena - powyzej 600zł nie jest dla mnie do zaakceptowania. Co prawda są zamienniki akumulatora NP-FP90 - m.in. firma GP takie oferuje (oznaczenie VLS015) jednak słyszałem mało pochebne opinie na temat tego zamiennika tzn. nie wszystkie akumulatory współpracują bezproblemowo zarówno podczas pracy kamery jak również podczas ładowania baterii.

W/w informacje zaczerpnałem również z samego źródła tj. od obsługi technicznej firmy GP w polsce (co prawda pan zarzełał się, że jest to jedynie mały procent - ale jednak)

Poza tym w sieci znalazłem więcej firm oferujących zamienniki akumulatora NP-FP90 takich jak: ABAT (akumulator Anion), Batimex itp. oraz wiele ofert sprzedazy zamienników NP-FP90 na allegro (rózni producenci - mniej lub bardziej podejrzani)

Jednak podejrzewam, iż w/w zamienniki mogą podobnie jak te z GP mogą szwankować przy współpracy z kamerą.

Z uwagi na powyższe zwracam się do Was Panowie o pomoc w tej kwestii - może macie jakieś sprawdzone akumulatory, producenta a może ktoś z Was kupił zamiennik akumulatora NP-FP90 i moze opisac jego zachowanie.

Za pomoc z góry dziękuję !
remo179
GG:1170888

wtorek, 22 marca 2005, 16:49
Nowy
Nowy

Akumulatory: NP-FP50 680mAh lub NP-FP70 1360 mAh lub NP-FP90 2460mAh. A wogóle to: "Sony wykryło , że niektóre akumulatory oferowane przez innych producentów mogą powodować problemy z jakością użytkowania i bezpieczeństwem w tym przegrzewać się i rozpadać:).....Sony nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia kamery spowodowane użyciem akumulatorów innej marki." http://www.sony-imaging.com. ble ble ble A tak poważnie to na pewno akumulatory Sony słyną z długowieczności i daj sobie spokój z zamiennikami, a kup na przykład mniejszy akumulator NP-FP70 1360 mAh

wtorek, 22 marca 2005, 20:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]