Teraz jest poniedziałek, 27 maja 2019, 05:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Kilka spraw statyw/mikrofon/lampy/zasilanie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kilka spraw statyw/mikrofon/lampy/zasilanie
co to by nie zakładać oddzielnych topiców:
mam kamerę Panasonic MS-5 (naramienny duży SVHS), cokolwiek by ludzie o niej nie mówili obraz z niej jest bardzo ładny o ile nie nadpisuje się taśm.
1) czym kierować sie przy wyborze statywu? Mój tata ma statyw Manfrotto 191, z głowicą 141RC (używany z lustrzanką) zamontowałem na nim moją kamerę i powiem szczerze że jest conajmniej nieźle. Statyw obciążyłem akumulatorem żelowym i było niemal idealnie, tylko ta głowica mało dobra do kamery (3 krótkie rączki, nieporęczne). Planowałem kupić jakąś głowicę pod kamerę (200zł?) i do tego statyw do niwelatora geodezyjnego, na allegro był taki za 200zł, ale mi uciekł... a naprawde stabilne są. Jak to połączyć, to już w tym moja głowa. Mój budżet jest raczej niewielki
2) mikrofony... planuje kupić 1 stereo lub 2 mono, za około 200zł (całość) do nagrywania prób i może koncertów mojego zespołu, da sie coś w tej cenie kupić? Urządzenie nagrywające: minidisc
3) lampy: do czego i jaką lampę montowaną na kamerze używać? Tak, wiem do doświetlania... to może inaczej, miasto, półmrok, kamera idąca przed przechodniem udzielającym wywiadu, czym doświetlić?
4) pro kamery mają zasilanie pociągnęte przez XLR 4 pin? mam do pociągnięcia zasilanie do kamery (dwóch?), lamp, przedwzmacniacza mikrofonowego i do LCD (żeby mieć jak ustawiać balans bieli, bo na cz-b wizjerze to tak nie tego), skoro i tak musze coś zbudować już, to moge to zrobić tak jak w profesjonalnych.

środa, 30 marca 2005, 22:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]