Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 16:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Problem z nagraniem filmu na taśmę miniDV 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem z nagraniem filmu na taśmę miniDV
Cześć,
Po ostatnim formacie i ponownej instalacji Windowsa XP mam problem z wyprowadzeniem zrenderowanego filmu w Pinnacle 9 na taśmę Panasonica NV-GS15, tzn. wyświetla się "STAN. Nie można zainicjować urządzenia DV...." mimo tego, że w zakładke 1. Przechwytywanie wszystko jest OK (Gotowe do przechwytywania). Kamere bez problemu wykrywa system, można z niej zgrać materiał itd. Wcześniej nie miałem tego problemu.
Z góry dzięki za pomoc.

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 13:03
Moderator
Moderator

Skoro komputer obsługuje kamerę, czyli rozpoznaje ją, steruje jej funkcjami jest kilka możliwości:
- albo zrenderowałeś materiał do formatu, który nie jest zgodny z całą specyfikacją przechwytywania edycji i zapisu twojej kamery, czyli sygnał nie pojawia się na wyjściu;
- stan to pozycja kamery przełączonej w tryb nagrywania, a do zapisu sygnału liniowego powinna ona być w trybie odtwarzacza;
- albo kasetka jest zabezpieczona przed zapisem :)
W prawidłowo ustawionym programie edycyjnym, jeżeli odtwarzamy klip w który nie ingerowaliśmy, musi on automatycznie emitować sygnał wyjściowy na karcie (kontrolerze) zobacz zatem, czy taki pojawia się na wyjściu.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 17:16
Bywalec
Bywalec

Wychodzi na to, że dzieje się to co opisałeś w pierwszym wariancie. Dzisiaj zgrałem w Pinnacle urywek z taśmy, po czym wysłałem go z powrotem - nagrał się bez zarzutu. Jak więc nagrać film w formacie MPG na taśme kamery? Wcześniej mi sie to udawało... Robię tak: 1. W oknie "Edycja" otwieram plik z filmem, program wykrywa sceny, które dodaje do projektu / 2. Przechodzę do "Tworzenia filmu", wybieram Taśma i klikam "Utwórz" - po zrenderowaniu, wyświetla się "Nie można zainicjować urządzenia DV...". Zrobiłem dzisiaj też tak, że film który chce zgrać na taśme najpierw przerobiłem w zakładce "Tworzenie filmu" / AVI na format DV (ze 148MB powstał plik 5,65GB). Nic to jednak nie dało...
Co robić? :roll:

wtorek, 12 kwietnia 2005, 15:53
Moderator
Moderator

O ile pracujesz na karcie DV (kontrolerze DV) film w formacie mpg nie emituje sygnału na wyjściu takiej karty, ale i na to znaleziono sposób. Jest świetny player, za pomocą którego odtworzanie dowolnego filmu w dowolnym formacie, a i nie tylko filmu aktywuje sygnał na wyjściu fire wire. Prawda, że świetne? Divx, mpeg, bmp, jpg i inne formaty wprost na DV-out
Programik: http://www.video2dv.com/download/Video2DV.zip

wtorek, 12 kwietnia 2005, 19:12
Bywalec
Bywalec

Genialny programik! :D Tego mi było trzeba hehe... Wielkie dzięki! Tylko muszę skombinować pełną wersję, bo w tym demo włącza się PAUSA co 10 minut :lol: Ale ogólnie naprawde niezły.

Pozdrawiam serdecznie. :D

środa, 13 kwietnia 2005, 00:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]