Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Panasonic Nv-Gs17 kabel usb i brak sterownika do niego :( 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic Nv-Gs17 kabel usb i brak sterownika do niego :(
Witam
Kupiłem kamere Panasonic Nv-Gs17 i kabel USB.Gdy podłączam kamere do komputera to pojawia się komunikat, że znaleziono nowy sprzęt o nazwie DVC, ale nie znajduje sterowników.Dodam, że mam Windowsa Xp Proffesional.Tak więc mam prośbie czy może ktoś mi dać linka do sterowników tak abym mógł kopiować filmy z kaset za pośrednictwem usb?
Pozdrawiam

czwartek, 7 lipca 2005, 11:49
Bywalec
Bywalec

Musisz kupić kartę firewire i kabel, cena około 60zł, możesz to kupić w lokalnym sklepie u siebie. Dopiero tym kablem podłaczasz kamerę i zrzucasz nagranie.
XP rozpoznaje podłaczoną kamerę jako "Cyfrowe urządzenie firmy Panasonic". Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych sterowników.
Zrzucać film możesz przez Windows Movie Maker lub na przykład w pakiecie Nero do nagrywania jest NeroVision Express. Ten drugi umożliwi Ci montaż, dodawanie różnych napisów, przejściówek, podkładów dzwiękowych.

czwartek, 7 lipca 2005, 13:21
Nowy
Nowy

Tak o FireWire wiem i jak tylko bedzie kasa to sobie kupie, ale poki co mam usb i już odkrylem co nalezy zrobic zeby chodzilo.Wystarczy wejsc na strone http://www.panasonic.pl i tam sciagnac sterownik usb, ktory ma 52 mb obojetnie do jakiego modelu.I to pasuje :).Wiem, że FireWire jest szybsze, ale poki co musze korzystac z usb.Dzieki za podanie progsów, bo czymsc to musze zrzucac :).Moze masz jeszcze jakies uwagi?To dobry model kamery?

EDIT
Właśnie sprawdzilem i w Nero Vision Express nie moge coś zgrywac na dysk przez usb.Tzn widać na ekranie to co w kamerze ale gdy daje capture to błąd wyskakuje...Może jakieś inne programy polecacie?

czwartek, 7 lipca 2005, 15:54
Nowy
Nowy

A jednak sie da trzeba dać tylko na custom...:P.Ale i tak podajcie jakieś progsy do zgrywania.Aha i jakies programy do konwertowania na Divx lub coś innego, bo w nero jest tylko kilka i to takie w stylu Indeo -_-

czwartek, 7 lipca 2005, 16:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]