Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 22:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ciekawy test - GS75 vs D270 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Ciekawy test - GS75 vs D270
Witam

Na http://www.hdtv.com.pl zamieszczony jest ciekawy test - nagrany fragment filmu w ciemnym pomieszczeniu na auto. Już na pierwszy rzut oka widać o ile lepiej radzi sobie JVC w ciemnym pomieszczeniu, a przecież w nowych kamerach serii DF zastosowano jeszcze jaśniejszy obiektyw.
Myślałem, że kamera 3CCD nie będzie miała problemu przy słabszym oświetleniu, ale widać jeszcze mało wiem o kamerach:) Faktem jest, że w dobrym oświetleniu GS75 wypada trochę lepiej, tak mi się wydaje - kolory są bardziej... nasycone., ale w ciemnym pomieszczeniu... - polecam ten filmik.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

piątek, 8 lipca 2005, 00:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Ciekawy test - GS75 vs D270
azraeltomo napisał(a):
Już na pierwszy rzut oka widać o ile lepiej radzi sobie JVC w ciemnym pomieszczeniu

Taki film nie jest obiektywny, sa to tylko przyklady pogladowe, nie da sie za kazdym razem stworzyc identycznych warunkow, a to ze na jednym filmie widac lepiej kartony, a na drugim gorzej to kwastia kompensacji tylnego oswietlenia, a nie lepsza czulosc kamery. Zauwaz, ze D270 rozswietlila drugi plan, aby wydobyc szczegoly z ciemnej czesci kadru. GS75 na tych filmach ma zdecydowanie lepsze odwzorowanie kolorow.

Obrazek

A tutaj masz przyklad nakrecony GS200 czyli w zasadzie to samo co GS75 w calkowitej ciemnosci, gdzie jedynym zrodlem swiatla byl wlaczony telewizor:

Film 3CCD[2.64MB]

piątek, 8 lipca 2005, 01:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam. Mam rozumieć, że klatki po lewej stronie to jvc a po prawej panasonic?

piątek, 8 lipca 2005, 08:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Dokładnie. Jestem ciekawy jak w tym teście wypadłyby kamerki z serii DF z obietywem 1.2.

PS. Środkowe zdjęcie nie oddaje za bardzo tego co jest na filmie, nawet wydaje mi się, że częściej i na dłużej ostrość gubił GS75.

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

piątek, 8 lipca 2005, 09:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Które kolory odzwierciedlają rzeczywistość?

piątek, 8 lipca 2005, 09:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Które kolory odzwierciedlają rzeczywistość?

Mi się widzi, że te ściany są w tych pomieszczeniach białe, więc sam sobie odpowiedz które odzwierciedlają...

piątek, 8 lipca 2005, 10:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mi się widzi, że te ściany są w tych pomieszczeniach białe, więc sam sobie odpowiedz które odzwierciedlają...

Popatrz na pierwszy kadr i zastanow sie czy na pewno sa biale, dla ulatwienia dodam, ze na pierwszym kadrze belka w lewym gornym rogu jest w tym samym kolorze.

Natomiast na pewno dywan ani napis Technics na podlodze nie sa niebieskie, ale tez na tej podstawie trudno ocenic kamere, poniewaz D270 mogla zle zbalansowac biel i dlatego wszystko wpada w niebieski. W zasadzie po obejrzeniu tych filmikow nie mozna powiedziec NIC :)

piątek, 8 lipca 2005, 11:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nigdy nie przywiązywałem większej uwagi do tych wszystkich testów. I chyba na tym dobrze wychodziłem.
Przypomina mi się historia z podwórka betacamów. Co z tego, że stare Ampexy są ciemne i trzeba dopalać dużo światła. I tak mają bardziej ciekawy obrazek od kamer Sony.

piątek, 8 lipca 2005, 13:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No tak, a balans bieli...?

No tak, mozna cos powiedziec, D270 automatyczny balans bieli ma do dupy, chyba, ze D270 ma takie kolory :wink:.

Co tu duzo mowic:

Obrazek

piątek, 8 lipca 2005, 15:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Właśnie wracam z Media Markt gdzie mogłem kamerki pomacać . Co prawda GS75 się nie bawiłem, ale w teście jest też kamera gs35. Genralnie dziwnie wyszedł ten test, wg. mnie JVC o wiele lepiej oddaje kolory na automatycznym balansie bieli - zaznaczam, że testowałem w sklepie. Coś mi nie pasuje aż taka niebieska poświata na tych testach - owszem, jeżeli przestawi się manualnie balans bieli, można taki efekt uzyskać, ale na auto nie stwierdziłem.
I druga rzecz - nie wiem jak to wygląda w GS75, ale w GS17 i 35 sterowanie to tragedia, ten joystick jakoś do mnie nie przemawia - może kwestia wprawy - wychowałem się na sony i canonie, ale w JVC dostęp i wybór w menu jest dla mnie znacznie wygodniejszy. Chociaż joystick z Panasonica i tak o niebo lepszy od dotykowego lcd w Sony.
Muszę jeszcze pobawić się Panasoniciem GS75 - ale na razie na 90 prcent biorę JVC z obietywem 1.2 - jasnośc jasność ponad wszystko:)

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

piątek, 8 lipca 2005, 22:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Muszę jeszcze pobawić się Panasoniciem GS75 - ale na razie na 90 prcent biorę JVC z obietywem 1.2 - jasnośc jasność ponad wszystko:)

F1.2 w GR-DF420/550/570 to taki chwyt przyciagajacy klientow, ktory w praktyce niewiele daje. W tescie "Low Light Performance" GR-DF550 otrzymala 4.0 punkty, a GS65 (amerykansta wersja GS75) 5.5. Jakosc obrazu odpowiednio 6.0 i 7.5. Chocbys na glowie stanal to GS75 bedzie lepsza od kazdej kamery JVC z serii DF. Zerknijmy jeszcze dla formalnosci na GR-D270, "Low Light Performance" marne 3.5 punktu, jakosc obrazu 5.5, tego to juz nawet nie ma jak porownywac do GS75.

http://www.camcorderinfo.com/content/Pa ... Review.htm
http://www.camcorderinfo.com/content/JV ... Review.htm
http://www.camcorderinfo.com/content/JV ... Review.htm

piątek, 8 lipca 2005, 22:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Pytanie na marginesie tej dyskusji trochę:

W Polsce można kupić kamerę JVC DX37, w pozostałych krajach UE nie ma tego modelu a jest jedynie DX57 - jest jakaś różnica między tymi modelami? A może są to te same kamery?

JVC GR-DF540E
Sony TRV 125E

niedziela, 10 lipca 2005, 02:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do joysticka w Panasie. Też byłm sceptycznie nastawiony, ale przekonałem się po kilku dniach. To nie jest głupie rozwiązanie. Jedynym minusem jest np w 140-tce umieszczenie przycisku menu, niezbyt ergonomiczne, bo nie da się tego zrobić ręką trzymającą kamerę. Ale to tak trochę nie apropo......

niedziela, 10 lipca 2005, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A po co ci menu w czasie nagrywania, ustawienia których zmiana jest potrzebna masz pod joystickiem, a jak byś nacisnął menu podczas nagrywania to co ???.

niedziela, 10 lipca 2005, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od piątku mam już wymażony gs75 i zrobiłem kilka amatorskich testów i na pewno mogę powiedzieć, że ściany w tym sklepie nie są białe!

poniedziałek, 11 lipca 2005, 09:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona