Teraz jest wtorek, 23 lipca 2019, 05:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 pomooocy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post pomooocy
prosze o pomoc bo zgrałem film z kamery cyfrowej (panasonic) na komputer przy pomocy firewire w programie pinacle sutdio 9.
nic nie obrabiając chciałem zapisać na płycie dvd z jakością dvd !!!
ale niedość że renderowanie obrazu trwało chyba 2 godziny to jeszcze jakość tego materiału jest cienka.
nie wiem co moge zrobić bo cięzko jest eksperymentować za każdym razem gdyż za długo to trwa, a poza tym czy nie da sie jakoś pominąć tego renderowania (program robi to 2 X)
bardzo prosze o pomoc

środa, 31 sierpnia 2005, 15:59
Bywalec
Bywalec

Troszkę za mało danych podałeś. Napisz jak długi jest ten materiał, ważne jest to jak długi film chcesz zapisać na jednej płytce DVD, ponieważ od tego w znacznym stopniu zależy jakość. Napisz jakich ustawień dokonałeś w zakładce tworzenia dysku (bitrate itp) Poza tym nie napisałeś też jak miałeś ustawione Studio podczas samego zgrywania - jaka jakość przechwytu wybrałeś. Podaj konkrety bo nikt tu nie jest wróżką a bez konkretnych danych nie wiadomo w jakim jesteś punkcie.

środa, 31 sierpnia 2005, 16:14
Nowy
Nowy

jedna kaseta to 1h. wiec zaczalem sciagac z jakoscia dvd automatycznie ustawiona przez program (myslalem ze jak dvd to dvd) - chyba ze nie.
podam dane:
film znajduje sie na 3-ch kasetach i caly trwa ok 3-ch godzin chce go zgrac na plyty mogą być dwie lub trzy (zależy mi na jak najlepszej jakości)
dostałem to od goscia, ktory krecil moje wesele tylko wtedy nie bardzo bylo jak nagrać dvd bo dopiero wchodzilo. wiec poprosilem go o material na kasecie cyfrowej, bo kiedys sobie przezuce no i wlasnie ....
nie ukrywam nie jest to moj temat i nie znam sie na tym a nie chce placic za przegranie skoro mam sprzet w domu.
a przy okazji prosba o rade jak najlepiej ustawic. (film jest zrobiony przez profesjonaliste i co do jakości nie moge sie przyczepic) tylko po zgraniu na komputer lub plyte np. na tle biało- czarnym pojawiają sie zamazania lub sam obraz nie jest taki jak na oryginale. ustawiam tego pinnaccla i ustawiam i nie moge znależc optymalnego ustawienia. zastanawiam sie czy potrzeba jakiegoś innego kodeka niz ten który jest w programie, jezeli tak to jakiego? program mam w wersji 9.0
bede wdzieczny za rade jak to najlepiej spasowac, dysk mam dosc duzy partycja max 60GB ale jak bedzie trzeba to zrobie ok. 100.

niedziela, 11 września 2005, 07:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinnacle ma dość kiepski koder mpeg-2. Proponuję program np. Procoder 2.0.

niedziela, 11 września 2005, 12:54
Stały bywalec
Stały bywalec

Film przechwytujesz do AVI z jakością DV.
A jeżeli chcesz potem zrobić z tego płyte to w ustawieniach zaznaczasz najlepsza jakość wideo i masz extra obvraz przy takich ustawieniach na płytę jednowarstwową wchodzi ok. 76min. materiału.
Pozdro

niedziela, 11 września 2005, 14:28
Nowy
Nowy

dzieki bede miał co robić przez jakis czas :D

wtorek, 13 września 2005, 21:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]