Teraz jest wtorek, 23 lipca 2019, 10:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czym skompresować 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czym skompresować
Witam wszystkich
Od niedawna jestem posiadaczem kam cyfrowej i powoli sie wdrazam we wszystkie sprawy jej dotyczace .Mam juz maly problemik otoz 18 minut filmu zajelo mi w moim XP na dysku 4 GB kamera JVC gr-d93e . Zeby zgrac cala kasete potrzebuje chyba ponad 20G nie mam tyle nawet wolnego miejsca :) jak moge to skompresowac?
Prosze o pomoc
Pozdrawiam

poniedziałek, 12 września 2005, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie mogę przestać się dziwić jak ludzie mogą kupować kamery z myślą o "montażu" na komputerze nie zadając sobie jakiegolwiek trudu poczytania o tym. A potem się dziwią czemu tak dużo zajmuje, są w szoku bo muszą kupić fi-wi, nie mają pojęcia jak skompresować, jak zrobić dvd itp. itd. i poraz któryś zmuszają do czytania takich postów.

Co do problemu, żeby nie było że tylko że marudzę, proponuje przerobić na animowanego gifa, wtedy bardzo mało zajmie na dysku :evil:

poniedziałek, 12 września 2005, 16:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Robienie Gifa sobie odpuść, to wyższa szkoła jazdy - tylko dla filmowców weselnych.

Zacznij od poczytania tego forum, znajdź też jakiegoś posta użytkownika siwyyy77, on ma link do innej ciekawej strony o tej tematyce. Jak już będziesz wiedział co się z tym robi to kup większy dysk i do dzieła.

pozdr

poniedziałek, 12 września 2005, 17:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Robienie Gifa sobie odpuść, to wyższa szkoła jazdy - tylko dla filmowców weselnych.
To fakt, ale jak ładnie poprosisz to może cie nauczę

poniedziałek, 12 września 2005, 17:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
To fakt, ale jak ładnie poprosisz to może cie nauczę

super!!! nie posiadam się ze szczęścia!!!

pozdrawiam

poniedziałek, 12 września 2005, 17:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiniem ci teraz odpisać coś złośliwego, ale kierując się mottem, które umieściłem w podpisie, nie zrobię tego.

poniedziałek, 12 września 2005, 17:57
Moderator
Moderator

poniedziałek, 12 września 2005, 18:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Powiniem ci teraz odpisać coś złośliwego, ale kierując się mottem, które umieściłem w podpisie, nie zrobię tego

no to nie było złośliwe, tak jak nie był złośliwy, uszczypliwy i arogancki twój post, który napisałeś jako odpowiedź dla 777jerry. Tak samo niezłośliwy będzię mój podpis pod tym postem.

Co do wypowiedzi Grass tam coś to CHŁOPAKI dajcie sobie spokój, jak widzicie post "zielonego" to go nawet nie czytajcie, zwykle się to kończy wyśmiewczą odpowiedzią, a bardzo rzadko można znaleźć pomoc w waszych postach. Tak więc nikt was nie zmusza do czytania postów "zielonych".

Proponuję żeby Admin tego forum utworzył osobny kącik dla "zawodowców". Tam sobie będzięcie odpowiadać na "mądre" pytania zadawane oczywiście tylko przez siebie samych. Chwalić nawzajem swoje czołówki weselne itd.

pozdrawiam i życzę miłego dnia

-------------------------------
Nie dyskutuj z -Damianem-. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

wtorek, 13 września 2005, 08:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

pewnie jesteś w szoku czytając swój wątek, mało tu merytorycznych odpowiedzi dotycząscych Twoich problemów, Ale nie zrażaj się do tego forum. Jak trochę pogrzebiesz to znajdziesz tu wiele wartościowych informacji. Muszisz się jedna liczyć z tym, że jak zadzadz proste pytanie to zostaniesz wyśmiany przez jakiegoś użytkownika z dużą iloscią postów pod nick-iem (zdarza się, że i zmałą).

pozdrawiam

wtorek, 13 września 2005, 09:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post po co?
Witam
zastanawiam sie po co w ogole jest forum? Skoro jestes taki wszechwiedzacy a zarazem arogancki i chamski Damianie to napisz ksiazke chetnie poczytam twoje zlote mysli.
Wracajac do tematu jak pisales Michas niewiele sie dowiedzialem bede musial pograebac na forum aby znalezc odpowiedz bez PROSTYCH pytan.
Juz nie pierwszy raz spotkalem sie z podobnymi reakcjami na proste zapytania i tonie tylko tu ale i na innych stronach. Wy po prostu nie wiecie czemu ma sluzyc forum. Nawet najprostsze pytanie wydajace sie dla was banalne i glupie powinno znalezc odpowiedz na forum. Niekazdy ma czas na to aby wertowac magazyny ksiazki strony www i po to jest forum aby sie czegos dowiedzial prosto szybko i fachowo ale nie ty.
Dzieki michas za odpowiedz
Pozdrawiam

wtorek, 13 września 2005, 17:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, sam jeszcze jakies 1,5 roku temu nie wiedziałem do czego służy karta F-W, ale naprawde na tym forum temat tego postu poruszany był juz chyba z 100 razy i samo ich poczytanie sprawiło, ze obenie dośc swobonie poruszam się w swiecie montażu cyfrowego. Jestem w stanie zrozumieć wypowiedzi Damiana czy też GrassHoppeRa i ich poirytowanie, bo naprawde wystarczy magiczny guziczek SZUKAJ (lewy górny róg koło FAQ) :twisted: i wszystko bedzie jasne. Uwierz mi 777jerry[b] to działa !!![/b]

wtorek, 13 września 2005, 18:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kazdy tu cwaniakuje, zamiast pomóc kolesiowi ktory ma problem.

Jerry ja proponuje amtorski program VirtualDub 1.5.9 :wink:

wtorek, 13 września 2005, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: po co?
777jerry napisał(a):
Witam
zastanawiam sie po co w ogole jest forum? Skoro jestes taki wszechwiedzacy a zarazem arogancki i chamski Damianie to napisz ksiazke chetnie poczytam twoje zlote mysli.
Wracajac do tematu jak pisales Michas niewiele sie dowiedzialem bede musial pograebac na forum aby znalezc odpowiedz bez PROSTYCH pytan.
Juz nie pierwszy raz spotkalem sie z podobnymi reakcjami na proste zapytania i tonie tylko tu ale i na innych stronach. Wy po prostu nie wiecie czemu ma sluzyc forum. Nawet najprostsze pytanie wydajace sie dla was banalne i glupie powinno znalezc odpowiedz na forum. Niekazdy ma czas na to aby wertowac magazyny ksiazki strony www i po to jest forum aby sie czegos dowiedzial prosto szybko i fachowo ale nie ty.
Dzieki michas za odpowiedz
Pozdrawiam

W 100% popieram. Szukając odpowiedzi na nurtujące pytania - niekoniecznie z tematyki video - trzeba przeczytać wiele durnych wypowiedzi nie na temat i w końcu człowiek traci cierpliwość i zadaje pytanie, na które gdzieś już była odpowiedź.
Co do problemu kolegi 777jerry to nie ma rady. Trzeba zainwestować w nowy dysk. Godzina filmu zrzucoego do DV 2.0 zajmie ok. 13 GB. Nie radzę kompresować w locie do divx itp.
Pozdrawiam

wtorek, 13 września 2005, 18:38
Moderator
Moderator

W 100% popieram. Szukając odpowiedzi na nurtujące pytania - niekoniecznie z tematyki video - trzeba przeczytać wiele durnych wypowiedzi nie na temat i w końcu człowiek traci cierpliwość i zadaje pytanie, na które gdzieś już była odpowiedź.

a dlaczego trzeba przeczytać wiele durnych wypowiedzi nie na temat? bo inni, wcześniesi użytkownicy forum zamiast przeczytać pytania/odpowiedzi, które pojawiły się na forum zadają pytanie, na które gdzieś już była odpowiedź. to dzięki im mamy na forum powolutku chaos. i nie dziwcie się nam, bo duża ilość postów pod nickiem nie jest tutaj wykładnikiem niczego, ale wielu z nas dało się poznac jako fachowcy, więc wypraszam sobie wypowiedzi typu:
Cytuj:
idioci z Was konkretni...
, z buźkami czy bez.
poza tym:
Cytuj:
Nie dyskutuj z -Damianem-. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

sprowadzenie kogokolwiek do swojego poziomu mogłoby -Damianowi- zająć spooooooro czasu, jeśli wogóle byłoby możliwe. nie spodziewałem sie michas po tobie takiej wymiany zdań. snadź musiałem cię z kimś pomylić...

pozdrawiam

wtorek, 13 września 2005, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Idąc tokiem myślenia mojego przedmówcy mam gorącą prośbę do wszystkich. Jeśli jakieś pytanie wydaje Wam się banalne to powstrzymajcie się od wypowiedzi nie na temat. Jak zadający pytanie nie otrzyma odpowiedzi to pomyśli i wysili się na wyszukanie odpowiedzi. Wtedy i forum będzie bardzej czytelne.

wtorek, 13 września 2005, 19:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona