Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 05:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 kodek MPEG-2 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kodek MPEG-2
Witam
Uzywam Ulead 8, jest tam wbudowany kodek do MPEG-2 DVD. Niestety marnie z jego jakoscia, nie mozna tez mu zmienic zadnych parametrow. Chcialem uzyc innego kodeka ale nie wiem jakiego - nigdzie nie moge tez znalezc.
Wszyscy polecaja TMGEncodera, ale to jest oddzielny program jedynie do konwersji. Ja mam zmontowany w projekcie film w Uead8 i musze juz teraz uzyc tego programu do wygenerowania filmu, aczkolwiek chce zrobic to wlasnie innym kodekiem.
Skad wiec wziasc kodek dla MPEG-2 i jaki?
pozdrawiam

wtorek, 8 listopada 2005, 11:28
Moderator
Moderator

człowieku, nie zakładaj kolejnych wątków z własnym problemem. poszperaj trochę, bo to irytujące. jak coś jest złe czy niezadowalające to się zmienia to na coś innego. robisz śmietnik z forum.

wtorek, 8 listopada 2005, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to zrzuc go z Uleada do kodeka DV tak żeby mieć jeden plik wynikowy. Później możesz kombinować czym chcesz. tylko jak już to zrobisz nie zakładaj kolejnego wątku o zniekształceniach/przeplocie :)

wtorek, 8 listopada 2005, 19:40
Bywalec
Bywalec

To ze załozylem drugi watek wynikalo z tego ze poczatkowo myslalem ze to wina kodeka. Potem przezczytalem u kogos o podobym problemach i głównym podejrzanym stał sie ulead. Stad powstał drugi watek, ale juz w innym forum, mianowicie forum uleada.

Mądre rady typu: "jesli upierasz sie przy uleadzie to Ci nie pomozemy" (Grasshoppera) są conajmniej nie na miejscu - siedziałem na projektem montazu tworzonym w uleadzie przez ponad tydzien - trudno abym teraz wyrzucał to wszystko do kosza. Stad mój wątek i moja chec rozwiazania go w inny sposób niz proponowany kosz na smieci.

To co mi sie udało zrobic to zgrac na DV i potem w TMPGencoderze zrobic z tego MPEG-2. Obraz nie jest nadal zbyt dobry (podwojna kompresja), ale lepszy niz wygenerowany przez uleada bezposrednio.

to by było na tyle w tym temacie

środa, 9 listopada 2005, 19:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli widzisz roznice w obrazie ruchomym nieskompresowanym a DV to niezły jesteś..

środa, 9 listopada 2005, 20:04
Moderator
Moderator

zgraj do dv i użyj innego kompresora. jak ci inaczej pomożemy, skoro uvs robi kaszanę a ty twierdzisz, że musisz go używać?

czytaj jako: jeśli chcesz używać uvs do kompresji do mpeg, to jest to raczej sytuacja bez wyjścia, gdyż efekt będzie niezadowalający. jeśli juz musisz używać uvs, to wyexportuj swój projekt jako plik avi dv, a następnie skompresuj do mpega używając innego programu (tmpeg encoder, o którym wspomniałem wcześniej).
nie potrafisz czytać czy masz po prostu problemy ze zrozumieniem? :roll:

środa, 9 listopada 2005, 20:08
Bywalec
Bywalec

jesli widzisz roznice w obrazie ruchomym nieskompresowanym a DV to niezły jesteś..

Chyba nie zrozumiałes: widze róznice pomiedzy obrazem DV a skompresowanym MPEG-2.

czwartek, 10 listopada 2005, 09:21
Bywalec
Bywalec

czytaj jako: jeśli chcesz używać uvs do kompresji do mpeg, to jest to raczej sytuacja bez wyjścia, gdyż efekt będzie niezadowalający.

A moze w swojej genialnosci nie przewidziales jeszcze mozliwosci wgrania zewnetrznego kompresora MPEG-2 do Uleada, tak aby go widział jak inne zewnetrzne kodeki typu DiviX, MJPEG. I ten temat chciałem podrazyc, ale zaraz zrobił sie krzyk jak smiałem załozyc nowy wątek na innym forum.

czwartek, 10 listopada 2005, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

aa to za mały bitrate dałeś - dla kompresji z DV to potestuj tak 6000 lub 7000 (DV to nie progresywny panoramiczny film z DVD - wymaga więcej danych) - mało wejdzie na płycie ale jakość sie poprawi. Przecież jakośćw MPEG2 zależy (poza rodzajem kodeka) od bitrate'u więc w czym problem. Tylko nie przesadź, bo powyżej 9000 to niektóre odtwarzacze się nie tkną. No i im większy bitrate tym więcej miejsca zajmuje film. Zrób sobie jakiśplik w DV tak z 5 minut różnych scen po minucie każda, statyczne, ruchome, ruchome w poziomie, oddalenia/przybliżenia i na takim pliku potestuj ustawienia kodeków i filtrów.

Ja ostatnio olałem mpeg2 właśnie ze względu na ilość miejsca jaką zajmują filmy i kompresuję do DIVX (nowe kodeki) z interlacem. Mój odtwarzacz to pięknie rusza, a na płycie DVD zmieszczę kilka godzin w pełnym PAL z niezłą jakością. I o to mi chodziło.

czwartek, 10 listopada 2005, 09:32
Bywalec
Bywalec

Myslalem tez o Divixie z wysokim bitratem, ale jakos nie moge go zmusic do działania - krzyczy mi ze ma niewlasciwe proporcje obrazu (a zostawiam oryginane 720x576!), albo z kolei odtwarzacz w komputerze sie zawiesza sie gdy mi sie juz uda cos wygenerowac. Przy mniejszych bitrate'ach gorsza jakosc niz MPEG, i to Xvid jak i Divixa 5.2.

A co do biterate Uleada - ma on taki kodek w którym nic sie nie da ustawic niestety.

Liczyłem ze nie bedzie wcale roznicy pomiedzy materialem zgranym z VHS do DV, a potem skompresowanym MPEG-2 bitrate 6000bps. Niestety są. Ale moze na TV nie bedzie roznicy, zobacze.
pozdrawiam

czwartek, 10 listopada 2005, 09:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]