Teraz jest piątek, 24 maja 2019, 20:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Dv do mpg i co dalej?????? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dv do mpg i co dalej??????
Witajcie !
Moje zabawki to kamerka D8 i program Studio Dv 8. (po sprzęcie widać że amator :D ) .Swoje dzieła filmowe zrzucam do kompa w formacie mpg tak by były jak najbardziej kompatybilne z formatem DVD (Dobra rada od programu Pinnacle) Z tego co słyszałem to zamiana Dv na mpg to już mała strata na jakości. Więcej strat nie chce. Nie posiadam nagrywarki dv-r (jeszcze troszkę cena nie ta ) Czy bezpośrednie zgranie filmu na płyte dvd jest lepszej jakości niż z filmu który był wcześniej zgrany w formacie mpg ( leciutkie ścinanie klatek i efekty grzebienia) Za taka cyfrowa jakość to ja dziękuję. :( Jak archiwizować swoje filmiki z późniejszym przeznaczeniem na wypalenie płytki DVD ?????? Wszystkim filmowcą życzę wesołych świąt !!

sobota, 19 kwietnia 2003, 09:59
Bywalec
Bywalec

Nagraj jak chcesz, obrób film w np Studio 8 i tam jest taka opcja - dysk (przy archiwizacji właśnie) - ustaw konwersję (bitrate) tak żeby film zmieścił się na płycie dvd - 4,3 GB (program sam pokazuje jaką wybrać) ale nie schodź poniżej 4000 kb/s. lepiej skrócić film lub wywalić jakieś menu. Studio przed wypaleniem płyty zapisuje cały film (z menu) w folderze VIDEO_TS. Masz więc gotowy folder do wypalenia na dvd zapisany na HDD - ok 4,5GB na film 60-120 min.

sobota, 19 kwietnia 2003, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 19 kwietnia 2003, 13:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]