Teraz jest niedziela, 17 listopada 2019, 07:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Karta grafiki a EDIUS?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta grafiki a EDIUS??
Witam wszystkich! Mam pytanko otóż działam na Ediusie od niedawna wczesniej siedziałem nad Studiem ale głowa bolała i to starsznie, zmieniłem praktycznie swój sprzęt tylko co mi zostało nie zmienione to karta grafiki mam GeForce 2 MX 400 64MB zastanawiam sie nad kupnem mocniejszej grafiki np. ATI Radeon X700PRO 128MB lub 256MB. cZy jest sens w ogóle i czy to coś daje dla ediusa ?? Przelicza trudniejsze efekty w czasie rzeczywistym ?? Producent grafiki w opisie zamieścił punkt o sprżetowym kodowaniu wideo m.in. mpeg2 czy przy kompresji ProCoderem do mpeg2 skraca to czas kompresji ?? Bo teraz na tym GF dłuży się to niemiłosiernie a koduje VBR (2pass)!

sobota, 24 grudnia 2005, 16:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 10 stycznia 2006, 02:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeżeli chodzi o kartę grafiki to kupno np. ATI Radeon X700PRO daje ci wszystkie efekty Xplode w RT.Tylko nie zap[omnij wejść na http://www.canopus.pl , do działu konfig i skonfigurować kompa.( ja mam X600PRO i wystarcza w zupełności )
Jeżeli chodzi o kompresję procoderem to za szybkość odpowiada głównie procesor. Ja mam Pentium D 3.0 gHz i w VBR(speed quality) 2Pass idzie mi praktycznie 1:1 czyli godzina materiału to godzina liczenia.
pozdrawiam.

wtorek, 10 stycznia 2006, 14:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedź!! Czyli grafa daje wszystkie efekty Xplode w RT SUPER!! A co z tym ze w opisie karty jest wpomaganie kodowania mpeg 1/2//4 czy to cos da??

środa, 11 stycznia 2006, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]