Teraz jest wtorek, 10 grudnia 2019, 06:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 niektóre odtwarzacze dvd nie odtwarzaja... 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post niektóre odtwarzacze dvd nie odtwarzaja...
Witam
Pisze w imieniu znajomego, ów znajomy przerabia filmy na Lets edicie, konwertuje do m2p a nastepnie wypala w Ulead DVD Movie Factory 4. Plyty dvd, ktore oddaje u jednych sa odtwarzane u innych nie. Jaka moze byc przyczyna? Powiem tylko ze plyty firmowe, z reguly minusy, predkosc nagrywania mala....
Objawami jest zrywanie obrazu, klatka stop albo dvd wogole nie wystartuje. Z moich obserwacji wynika ze chodzi tutaj o firmware odtwarzaczy dvd...?

piątek, 3 lutego 2006, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

miałem podobny problem, z początku myślałem że za duża prędkość nagrywania, bo zakupiłem nową nagrywarke firmy sony , na starej tdk było ok. Odtwarzacz manta nie radził sobie z płytami nagranymi na sony, co dziwne dvd- rw chodziły a zwykłe dvd-r nie chodziły. sróbowałem w moim starym odtwarzaczu panasoniku , płyta chodzi . nie miałem więc wyjścia i zmieniłem firmare manty na nowsze które ściągnełem z netu ,śmiga teraz wszysko aż miło. jak zmienisz firmare to odtwarzacz wraca do fabrycznych nastawów , nie zdziw sie że będziesz miał jakieś pasy jeśli masz włączone przez wejście s video . nastaw wszystkie ustawienia od nowa

piątek, 3 lutego 2006, 22:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dzieki za odpowiedz! Własnie po wgraniu nowego oprogramowania do manty problem ustapił, tylko on jak daje dvd komus innemu to u innych nie chodzi, a zdarza sie ze do dvd niektorych producentow nowego oprogramowania nie ma...pozdro

sobota, 4 lutego 2006, 11:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powiem tak.... Starsze, kilkuletnie odtwarzacze mają problemy z czytaniem nagrywalnych płyt. Kiedyś kilka różnych przetestowałem z różnymi nośnikami. I doszedłem do wniosku, że będę nagrywać tylko na płytach dvd+r verbatim. No i od półtora roku nie miałem żadnej reklamacji :) Mało tego, paru osobom przegrałem już zrobione płyty na nośnik +r verbatima i ich odtwarzacze "odżyły".
Pozdrawiam

sobota, 4 lutego 2006, 11:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To dziwne bo ja z kolei nagrywam na dvd - r verbatim albo tdk i jest ok. dziwi mnie to poniewaz starsze odtwarzacze przeznaczone sa głównie na dvd - r.....
Pozdrawiam

sobota, 4 lutego 2006, 13:34
Stały bywalec
Stały bywalec

'wisa" ma racje ja tez mnialem yen problem zniknal kiedy wypalilem plytki dvd r+ teraz tylko na tych wypalam a jak jest problem to ewentualnie r-
PS. Moze ktos wie gdzie mozna kupic verbatima printable ale r+

sobota, 4 lutego 2006, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wystarczy wypalać +r jako dvd-rom i chodzą wszędzie :)
Pozdrawiam

sobota, 4 lutego 2006, 15:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]