Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 12:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jaka kamera będzie najlepsza?Pomóżcie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka kamera będzie najlepsza?Pomóżcie
Witam!
Zakładam działalność i chciałbym filmować szkolenia, może nawet wesela lub inne imprezy okolicznościowe, problem w tym że nie wiem jaką kamerkę kupić - czy warto kupić jakąś używaną lepszą, czy nowa za mniejsze pieniądze? Na razie nie będzie to wielka działalność, potrzeba mi kamerkę na start - taką wyjściową - potem kupię jakiś super sprzęcik.
Jeśli chodzi o finanse to mniej więcej tak do 5000zł chciałbym się zmieścić, najlepiej około 3000:)
Ile warte są kamerki Sony nagrywające na płytki DVD? Czy warto inwestować w kamerki z dyskiem twardym? A może jakiś inny sprzęcik mi polecicie?
Czekam na pomoc!

środa, 19 kwietnia 2006, 15:53
Bywalec
Bywalec

Zakładam działalność i chciałbym filmować szkolenia, może nawet wesela lub inne imprezy okolicznościowe, problem w tym że nie wiem jaką kamerkę kupić - czy warto kupić jakąś używaną lepszą, czy nowa za mniejsze pieniądze? Na razie nie będzie to wielka działalność, potrzeba mi kamerkę na start - taką wyjściową - potem kupię jakiś super sprzęcik.
Jeśli chodzi o finanse to mniej więcej tak do 5000zł chciałbym się zmieścić, najlepiej około 3000:)
Ile warte są kamerki Sony nagrywające na płytki DVD? Czy warto inwestować w kamerki z dyskiem twardym? A może jakiś inny sprzęcik mi polecicie?
Czekam na pomoc!

Jak wiadomo o kamerach każdy ma swoje zdanie ( firma , sympatia itd)
Z własnego doświadczenia polecam :
Canon xm1 ( jeżeli będzie w dobrym stanie - posłuży długo bezawaryjną pracą...)
kamera ma dobre wytrzymałe mechanizmy..
Moja nagrała muuultum imprez, jedynie co w niej robiłe , to konserwacje co kilkanaście imprez... (czyszczenie głowicy, koszt 70zł)
odpadają Canon xm2 , XL1, Xl1s - częste awarie, mimo wielkiej sympati modelu xl to niestety słabe kamery konstruktorzy pogorszyli to co mieli polepszyć, jak nie chcesz niespodziewanej awarii nie kupuj tej kamerki.

Jeżeli chodzi o firme sony to nie mam za dużego pojęcia , jedyne doświadczenie
trv900 ( czasami można zwątpić czy tak mała kamera mogła tak ładnie nagrać obraz)
VX1000 ( o ile sie nie myle nagrywa tylko 12bitowy dzwięk)
VX2000 ( taka latereczka dla niej nie ma różnicy czy jest światło czy nie wszystko na automacie zarejestruje w odpowiedni sposób, w zasadzie każdy może z nią stanąć i sobie pokręcić - efekt będzie dobry..
VX2100 ( jak Ci w tej maszynie ktoś wejdzie niespodziewany w kadr, to stanie się on najważniejszą postacią)

A jeżeli chodzi o panasonica to niestety o demnie duży minus - nie przypadł mi do gustu, chodz nagrywa ładnie nawet model gs400 z którego widziałem nagranie...
Podobnież panasie niezawodne - ale fachowcy od tych kamer wiedza najlepiej jak to jest...
Ja używam kaset i są najlepsze- nigdy mnie nie zawiodły..

Są nic nie warte i te pierwsze i te drugie. !!!

Pewnie spotka mnie krytyka , ale każde ma swoje gusta, i każdemu sie na innym sprzecie lepiej pracuje.. Ja uwielbiam canony- szczególnie XL bo lubie prace w manualu... - a tam można się pobawić....

pozdrawiam

środa, 19 kwietnia 2006, 16:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki Miall za odpowiedź, cenne uwagi - tylko może troszkę cenowo za wysoko, a może ktoś poleci coś za niecało 5000zł? Może jakieś okolice 3000?Tam też są kamerki z 3CCD - a może nie warto sobie nimi w ogóle zawracać głowy? Czekam na dalsze info:)

środa, 19 kwietnia 2006, 16:56
Bywalec
Bywalec

Kamera Sony DCR-TRV900E - jest w cenie od 3000zł do max 4tys
powiem Ci kilka rzeczy o niej:
Była używana w kilku polskich kinowych filmach, czyli jakośc powinna mówić sama za siebie , zadbana i szanowana przez właściciela posłuży długo.. Naprawde dobra kamera , jak byś wyrwał jakąś 2-3 letnią w dobrym stanie, napewno byś był zadowolony

Kamera Canon XM1 - cena rónież zaczyna się od 3000zł i też max 4tys
Obie kamery uważam za niezawodne, oddające naprawde ładne kolory..

VX1000 ( tu jak wspomniałem 12bit dzwięk) jest możliwość że dostałbyś ją za mniej niż 3000zł ale wiadomo pewnie nie za dobry stan, ta kamera jednak ma pewien minus :
Nie ma wyświetlacza LCD - nie jest to porblem bo manuala sie ustawia przez zwykły wizjer , jednak czasami zrywa się tasma łącząca wizjer z resztą elementów , wtedy dupa nie widzisz co nagrywasz...

pozdrawiam

środa, 19 kwietnia 2006, 17:15
Bywalec
Bywalec

Jeśli mowa o TRV 900 to sam mam taką, kupiłem od znajomego nie zajmuje się filmowaniem zawodowo ale jak dla mnie bardzo dobra, 3CCD i optyczny stabilizator to cos co zadecydowało przy kupnie tej kamerki ma 4 lata u mnie od 2 lat zero problemów ponoć to choć stary to jeden z lepszych modeli SONY nie wiem jak teraz ale rok temu byłem na weselu znajomych i filmujacy ich ślub miał własnie TRV 900 nagranie DVD z tego wesela było jak dla mnie dosyć dobre - to oczywiście tylko moja skromna ocena tej kamery
pozdrawiam

środa, 19 kwietnia 2006, 22:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki wszystkim za pomoc - jednak mój budżet na start nie jest aż tak wysoki, może polecicie jakiegoś "gniota" z przedziału 2-3tys? Bo używanego to mi nikt na raty nie sprzeda niestety, a znowu jak na razie nie będę miał aż takich dochodów aby kupować nowy sprzęt i płacić raty po kilkaset złotych:(
Może ktoś się wypowie o jakości kamerek z niższej półki?
Tak tylko powiem że chciałem nagrać autorki "kurs tańca", a potem w przyszłości może jakieś weselicha i imprezy:)

piątek, 21 kwietnia 2006, 11:53
Nowy
Nowy

Hi, czy mozecie mi doradzic jaka kupic kamere do profesionalnego nagrywania wesel i innych imprez...(to jest przy bardzo intensywnym oswietleniu sali przyklad-500swiatel na sali przyklad w linku http://www.leczyca.venezia.prv.pl).

Pozdrawiam
Czekam na odpowiedz...

niedziela, 9 lipca 2006, 10:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]