Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 07:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Z anteny TV przez komputer na DVD i do odtwarzacza? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Z anteny TV przez komputer na DVD i do odtwarzacza?
Cześć!
Czy macie doświadczenia z taką koncepcją: antena TV ("naziemna") podłączona do karty w komputerze, w nim jakiś software nagrywa mi określone kanały o określonych porach na płytkę DVD, którą potem odtwarzam w odtwarzaczu podłączonym do telewizora (po odtworzeniu przeznaczam do kasowania i nowego nagrania - nie archiwizuję). Jakie to ma wady i zalety?

Ta koncepcja wydaje się tańsza niż kupienie samodzielnej nagrywarki TV: nagrywarkę w komputerze już mam, byłaby więc kwestia dokupienia odtwarzacza (telewizyjnego - to się chyba nazywa stacjonarny, tak?) i karty TV do komputera, do tego oprogramowanie - ile te elementy mogą kosztować? Mam Pinnacle, ale na jego forum czytałem o kłopotach z odtwarzaniem tak zrobionych płytek - więc co jest dobre?

Mam procesor 2.8 GHz - czy w czasie nagrywania da się jeszcze korzystać z komputera jako z komputera (nie ryzykując zaburzenia nagrania i nie czekając po pare minut na reakcję)?
Czy to prawda, że lepiej bym zrobił nagrywając na HDD, a potem kopiując na DVD i czy takie kopiowanie zajmuje dużo czasu?

Czy to prawda, że w nagrywarkach (tak komputerowych jak stacjonarnych czyli telewizyjnych) laser pada po 3 latach (dziwna miara - ja bym wolał określić w setkach godzin nagrania TV lub w GB lub w nagranych płytach - ale lata??). Czy naprawa jest prawie tak kosztowna jak nowa nagrywarka?

Zaznaczam, że nie zależy mi na wyśrubowanej jakości ani na montażu. Po prostu chcę oglądac filmy nie wtedy, gdy je nadają tylko gdy mam czas. Zadowalał mnie dotąd VSH, i to nawet w LP, ale już się tak często psuje, że chyba czas go zezłomować. A może ktoś mi doradzi zupełnie inną metodę?

Z góry dziękuję za liczne porady i pozdrawiam

Adam Żeglarz

P.S. Jestem nowy w tej materii, więc proszę o dopowiedź bez użycia "powszechnie znanych określeń", których ja pewnie nie znam.

czwartek, 11 maja 2006, 18:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Żeglarz, jezeli to ma sluzyc tylko do tego celu o jakim piszesz i nie chcesz miec klopotu to szczerze radze kupienie stacjonarnej nagrywarki DVD

czwartek, 11 maja 2006, 19:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

potwierdzam Komp choć wszechstronny to nie za bardzo sie nadaje

czwartek, 11 maja 2006, 23:37
Nowy
Nowy

Post A jaką nagrywarkę stacjonarną...?
Dzięki za rady. A czy możecie mi poradzić, jaką nagrywarkę stacjonarną kupić - możliwie tanio (nie zależy mi specjalnie na jakości obrazu), ale żeby była trwała (a może potraficie przynajmniej wskazać forum, na którym jest mowa o nagrywarkach stacjonarnych - bo tak jak szukam, to dominuje tematyka komputerowa). Znajomy mnie ostrzega, że laser pada po 3 latach a wymiana jest bardzo droga. Czy to prawda? Jeśli tak, to może lepiej kupić magnetowid? Przynajmniej jest tańszy - jeśli nagrywarka DVD nie będzie trwalsza, to po co przepłacać?

Pozdrawiam

Adam Żeglarz

piątek, 12 maja 2006, 20:47
Moderator
Moderator

a dlaczego nie nagrywać na hdd i oglądać przez tv-out?

pozdro

piątek, 12 maja 2006, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 12 maja 2006, 23:36
Nowy
Nowy

Faktycznie byłoby to niewygodne, bo komputer mam w innym pokoju niż telewizor, a nie wiem, czy dałoby sie połączyć bezprzewodowo. Są i inne wady: w czasie, gdy część rodziny (np. ja) ogląda, druga część (np. dzieci) chcą korzystąc zkomputera. To wyklucza totalnie używanie monitora komputera do oglądania nagranych filmów, zaś przy wariancie przesyłania z komputera do telewizora pewnie grozi znacznym spowolnieniem kompa (2.8 GHz). No i jeszcze problem miejsca na dysku. Teraz mam 60 GB wolnego, to pewnie wystarczyłoby na jakieś 20 godzin filmów. Dopóki używałem magnetowidu, zdarzały mi się większe "zaległości" w oglądaniu rzeczy nagranych: czasem jest nadmiar zajęć domowych, a czasem nadają sporo rzeczy godnych obejrzenia.

Tak więc rada od GrassHoppeRa odpada... Proszę o dalsze sugestie

A. Ż.

sobota, 13 maja 2006, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No co tu sugerować? kup nagrywarkę DVD i po sprawie :D

wtorek, 16 maja 2006, 21:58
Moderator
Moderator

albo drugi magnetowid. ja sobie kupiłem ;)

pozdrawiam

środa, 17 maja 2006, 11:17
Nowy
Nowy

Dzięki cactus-corp - ale parę osób twierdzi, że przy typowej intensywnmości eksploatacji nagrywarka wytrzymuje 2-3 lata - jak dla mnie to za drogi sprzęt na tak krótki czas. Czy masz wieści, że jest z tym lepiej?

Dzięki GrassHoppeR - też się zastanawiałem nad nowym magnetowidem - czy robiłeś zwiad, jaki warto kupić, żeby rozsądnie długo pochodził?

A.Ż.

środa, 17 maja 2006, 11:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Poczytaj na: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=43
Ze swej strony radzę zakup nagrywarki stacjonarnej z HDD - ich ceny już spadają, a funkcjonalność nie do przecenienia.

[ Dodano: Nie Cze 25, 2006 6:54 pm ]
Żeglarz napisał(a):
Dzięki cactus-corp - ale parę osób twierdzi, że przy typowej intensywnmości eksploatacji nagrywarka wytrzymuje 2-3 lata - jak dla mnie to za drogi sprzęt na tak krótki czas. Czy masz wieści, że jest z tym lepiej?
A.Ż.

To nieprawda. Problematyczna może być jedynie żywotność płyt RW eksploatowanych non stop. Ale na to jest rozwiązanie - audycje nie przeznaczone do archiwizacji nagrywać na HDD.

niedziela, 25 czerwca 2006, 17:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]