Teraz jest wtorek, 21 maja 2019, 09:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kasetka miniDV z pamiecia ... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kasetka miniDV z pamiecia ...
Hej !!
Jako amator dopiero zaczynam.....
Czym roznia sie kasetki DV z chipem pamieci i bez niego (poza cena) i do czego jest ta pamiec wykorzystywana ?
Jakie lepiej kupowac z czy bez ?
Michal

wtorek, 16 lipca 2002, 09:22
Bywalec
Bywalec

Z tego, co wiem to kasety formatu miniDV zawierają moduł pamięci o poj. 4 Kbit, rejestrujący dane indeksowe, datę, godzinę nagrania itp. przydatne w trakcie edycji i do archiwizacji nagrań.

Nie ma żadnej róznicy w strukturze samej taśmy. Zauważ, że pamięć dot. tylko kaset z serii Excellence i to 30min lub 60.

poniedziałek, 22 lipca 2002, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam kasete miniDV. Panaosonica 60min
i tak jak ktoś napisal "jeżeli obok "suwaka" save styki są plastikowe to znaczy ze pamięci nie ma. (styki muszą być złote)" Hm mimo to na mojej kasecie są zapisywane indexy data godzina itp Wiec o co w tym chodzi ?? Jest pamięć czy nie ???

niedziela, 19 stycznia 2003, 19:58
Nowy
Nowy

To mam lepszy myk, kupilem tasemke czyszczaca Panasonica i mam tam zlote styki...Po co to komu?!?! Moze do tego aby tasma "wiedziala" ile razy byla uzyta...? W instrukcji pisze ze nie nalezy jej przewijac...

środa, 21 maja 2003, 09:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chip pamięci jest przecież do przechowywania zdjęć. To jasne. Niektóre kamery (sony) wykorzystują ten chip w kasetach po to by zapisać na nim zdjecia - zamiast zajmowac miejsce na tasmie. Oczywiście pojemność tych chipów musi być kilumegowa conajmniej inaczej to nie ma sensu. Poza tym są też inne kasety z chipami, których funkcja nie jest mi znana może właśnie coś koło tego o czym wy piszecie.

a może wszyscy się mylimy

Pozdrawiam

poniedziałek, 26 maja 2003, 01:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No nie wiem czy takie jasne... W takim razie moze by cala kasete wypakowac krzemem i po co wtedy komu tasma..:P

poniedziałek, 26 maja 2003, 08:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie co za brednie, pamięć w kasetce miniDV nigdy nie służyła do zapisywania zdjęć tam są tylko adresy /kody/ do miejsc na taśmie gdzie te zdjęcia są zapisane, w kamerach DV jest funkcja wyszukiwania sekwencji czy też zdjęć co jest potrzebne do montażu analogowego za pomocą kamerki, można też podpisywać kasety.

poniedziałek, 26 maja 2003, 09:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]