Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 03:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 miniDV czy twardy dysk ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post miniDV czy twardy dysk ?
Czy ktos może mi powiedzieć czy przy zakupie lepiej kupić kamere z twardym dyskiem czy na kasetki miniDV?
Chodzi o kamere do 2,5 tys PLN do zastosowań domowych.
Jakiej długości znagranie zmieści się np na 30 Gb dysku?

pomijając cenę która z poniższych kamer zaoferuje mi lepszy jakościowo obraz

Sony - HC24
http://www.sony.pl/view/ShowProduct.act ... CAM+MiniDV
czy
Sony - SR30 ??
http://www.sony.pl/view/ShowProduct.act ... Disk+Drive

niedziela, 24 września 2006, 09:23
Bywalec
Bywalec

ja kupiłem tydzień temu panasonica NV-GS280 I POWIEM KRÓTKO NAKRECIŁEM JUŻ 4-GODZINY FILMU JAKOĆ NAGRANIA TO POEZJA .PRZETWORNIK 3 CCD ROBI SWOJE.WIĘC CI MOGĘ Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECIĆ KUP A NIE POŻAŁUJESZ

niedziela, 24 września 2006, 18:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na dzień dzisiejszy kamera z hdd ok, ale tylko taka, która zapisuje na tym hdd w dv, a nie mpeg. Modeli jest tyle co palców jednej ręki, i żaden za taką kasę (chyba).
więc minidv, za 2500 3ccd jest w Twoim zasięgu, choćby wspomniana gs280, używana przez wiele osób z tego forum.

niedziela, 24 września 2006, 18:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

minidv Sony hc94 lub hc96, najlepsza kamera w tym rpzedziale cenowym do zastosowan domowych... IMO gs280 duzo ciemniejsza i duzo wiecej szumow tu masz porownanie ... http://ia310129.us.archive.org/0/items/ ... v/last.wmv i jeszcze to na dokladke SONY HC96...
http://www.archive.org/download/thehick ... test96.wmv
http://www.archive.org/download/thehick ... /96sun.wmv

PANASONIC GS300...
http://www.archive.org/download/thehick ... est300.wmv
http://www.archive.org/download/thehick ... 300sun.wmv GS300 to jest to samo co 280 a hc96 to samo co hc94 roznia sie tylko wejsciami/wyjsciami
Chociaz jezeli zalezy ci na czyms czego nie bedziesz montowal to jednak skus sie moze na hdd lub dvd, najszybsza droga do ogladania na dvd. Bez kompresji.

niedziela, 24 września 2006, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ciekawy jestem na jakiej podstawie twierdzisz, że GS 280 jest dużo ciemniejsza jeżeli jasność optyki tej kamery to f/1,8- 2,8, a wymienionej Sony to f/ 1,8- 2,9 czyli podobnie.

poniedziałek, 25 września 2006, 07:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciekawy jestem na jakiej podstawie twierdzisz, że GS 280 jest dużo ciemniejsza jeżeli jasność optyki tej kamery to f/1,8- 2,8, a wymienionej Sony to f/ 1,8- 2,9 czyli podobnie.
na podstawie czulosci przetwornika? (panasonic w tym przedziale kozysta z bardzo slabego 3ccd 1/6 cala, sony ma wprawdzie jeden przetwornik ccd ale za to ccd had o wilkosci 3mln pixeli, 2,2 efektywna dla video) i tego ze obydwie kamery mialem w reku gdy szukalem czegos do kupienia do krecenia takiego domowego? BO obejrzalem rozne filmy nakrecone tymi kamerami i porownalem?

poniedziałek, 25 września 2006, 07:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego. Liczba pikseli na powierzchnię przetwornika nie świadczy o jego jasności. Wręcz odwrotnie.
Dla mnie HC94 to masakra. Ziarno i ciemność i naprawdę nie ma jej co porównywać z GS280.

A na pytanie, radzę zakup kamerki na kasetki mDV Do domowych zabaw mam GS180 i uważam ten sprzęcik za wystarczający, malutki, zgrywasz materiał do każdego kompa niezależne czy ma FiWi czy tylko USB2. Pełne mamualne sterowanie, małe ziarko w gorszym oświetleniu, 3CCD i śmieszna cena - na allegro nawet za 1650zł. Nic w tej cenie i tej jakości nie znajdziesz.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 września 2006, 09:20 przez maximus, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 25 września 2006, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Za jasność odpowiedzialna jest optyka za szumy faktycznie matryca, Sony HC94/96 posiada większą 1/3 cala (1/6 x3 GS280) ale liczba efektywna w Sony jaką podałeś odnosi się do trybu fotograficznego, dla ruchomego w trybie 16:9 wynosi 2057. Panasonic 1/6 cala x3 i efektywna dla obrazu ruchomego w 16:9 wynosi 630 x 3 = 1890 czyli faktycznie mniej.
Prawdą jest, że GS280 w słabych warunkach oświetleniowych szumi bardziej, ale jest jeszcze coś co mi bardziej odpowiada w w/w Panasonicu a jest to automatyka naświetlania. Otóż Sony z którym miałem do czynienia przepalał w światłach nagminnie aż do zaniku szczegółów w filmowanych scenach np. boczne światło słoneczne i jasne włosy, w GS280 urzekło mnie to, że scena typu zaśnieżona plaża a na niej blondynka w czarnym płaszczu wychodzą bez przepaleń, wszystkie szczegóły są czytelne i to bez korekcji jakiej i tak ta kamera nie posiada, naświetla porostu idealnie. Ponadto filtr antywiatr spisuje się znakomicie, żadnych zakłóceń, do tego nasycenie kolorów i ogólna jakość obrazu w normalnym oświetleniu super. W stosunku do Sony brakuje mi możliwości operowania wł. start/stop z lcd, wygodny jest podczas nakręcania nietypowych scen i trochę się do niego przyzwyczaiłem. Osobiście zajmuję się fotografią a kamera służy mi do typowo rodzinnych zastosowań, więc moją opinią nie należy się zbytnio sugerować są to tylko moje odczucia.

poniedziałek, 25 września 2006, 09:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego. Liczba pikseli na powierzchnię przetwornika nie świadczy o jego jasności. Wręcz odwrotnie.
Dla mnie HC94 to masakra. Ziarno i ciemność i naprawdę nie ma jej co porównywać z GS280.
Poprostu klamiesz... i bzdury opowiadasz

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 10:33 am ]
web napisał(a):
w GS280 urzekło mnie to
ej, szukamy kamery amatorskiej czy pol profesjonalnej? bo tej drugiej tutaj nie znajdziemy wsrod tych modeli... co jest wazne dla amatora? to zeby mogl sobie w kazdych warunkach cos nagrac i bylo widac wszystko jak nalezy czy zeby bylo ciemno i zaszumione wszystko? gs180 to wogole porazka jezeli chodzi o jasnosc... mozna praktycznie zapomniec o nagrywaniu ze slabszym oswietleniem sztucznym (np w domach )

Obraz z GS280 jest odczuwalnie ciemniejszy i bardziej zaszumiony. Taki jest fakt i jak ktos twierdzi jak kolega maximus ze hc94 jest zaszumiona i ciemna to widac ze pracuje chyab w jakims servisie panasonica i nigdy w zyciu nie widzial obrazu z 94/96.

Na kazdej stronie z recencjami takich sprzetow podkresla sie jasnosc kamery hc94/96 potwierdzaja to filmy dostepne w internecie oraz nawet na tym forum pokazywalem kiedys fragmenty z hc96 nagrane przy minimalnym oswietleniu praktycznie ZERO szumow, i dosc przyjazne kolory. Przetworniki 3ccd stosowane w ych tanich panasonicach to sobie mozna przy slabym oswietleniu wsadzic gleboko tam gdzie swiatlo nie dochodzi. Owszem przy normlanym swietle czy np dziennym obraz z panasonica wyglada lepiej... ale powiedzmy sobie szczerze ile lepiej? Co jest wazniejsze, czy to ze mam ciut lepszy obraz w dzien czy to ze moge filmowac i w dzien i w nocy, i na dworze i w zamknietych pomieszczeniach... np dziecko wieczorem w pokoiku?

poniedziałek, 25 września 2006, 09:29
Moderator
Moderator

maximus napisał(a):

ej, ej! kubanczyk, hamuj się trochę.
i poczytaj trochę o fizyce i konstrukcji przetworników i kamer 3ccd.
1ccd dzielą powierzchnię na pojedyncze kolory np. tablicą bayera w stosunku R/G/B 1/2/1 a 3CCD rozszczepiają światło za pomocą np. pryzmatu dichroicznego. co się z tym wiąże to pomyśl samodzielnie.

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 11:25 am ]
GS280 jest kamerą amatorską.

poniedziałek, 25 września 2006, 10:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kubanczyk napisał(a):
maximus napisał(a):

ej, ej! kubanczyk, hamuj się trochę.
i poczytaj trochę o fizyce i konstrukcji przetworników i kamer 3ccd.
1ccd dzielą powierzchnię na pojedyncze kolory np. tablicą bayera w stosunku R/G/B 1/2/1 a 3CCD rozszczepiają światło za pomocą np. pryzmatu dichroicznego. co się z tym wiąże to pomyśl samodzielnie.

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 11:25 am ]
GS280 jest kamerą amatorską.
nie no ty tez twierdzisz ze sony hc94/96 "to masakra, ziarno i ceimnosc naprawde nie ma jej co porownywac do gs280" ? no to gratuluje wiedzy o sprzecie :D

co do konstrukcji ccd tak to wiem ale jakos nikt tego tutaj nie napisal przed toba wiec co sie rzucasz? I poczytaj tez troche i konstrukcji przetwornikow CCD HAD :) Bo taki wlasnie posiada sony a nie zwykly CCD panasonika.
I jezeli ktos ma jakis dawod chodzby "wycinek prasowy" ze 3ccd w gs280 daja lepszy, jasniejszy obraz mniej zaszumiony od 2milionowego 1 ccdhad sonego :] w domowych warunkach (czyt. słabych warunkach oswietleniowych) oświeccie mnie... Wg takie rozumownia 1ccd 1/6 cala w kamerze (3ccd) jest rowny przetwornikowi ccd 1/3 cala w innej kamerze 3ccd jezeli chodzi o ilosc wpadajacych fotonow przez obiektyw, wolne zarty... Jak powiedzialem ja dalem fakty popierajace moja opinie prosze maximus daj fakty popierajace twoja opinie :) Niech pytajacy ma wybor... ale najwidoczniej poza klamstwami i totalnymi komercyjnymi bzdurami niestac cie an nic wiecej.

Czy przecietnego uzytkownika interesuje wogole konstrukcja i technologia uzyta w przetworniku? czy jej efekt podczas jego filmowania A modele Sonego HC94/HC96 daja widocznie jasniejszy obraz jeszcze abrdziej zblizony do naturalnego oraz minimalne zaszumienie obrazu - w tej kategorii gs280 nie jest wstanie nawet konkurowac z ww modelami.
Ale nie do dzisiaj wiadomo ze to jedyne forum chyba na swiecie gdzie tak coponiektorzy userzy faworyzuja panasoniki, nawet te z najnizszej polki nie siegajace nawet do piet, czuloscia kamery na swiatlo, modelom sonego (jak chociazby omawiany gs280)

EDIT: Informacja prasowa 1 o gs280
Cytuj:
The PV-GS300 packs three 1/6” CCDs with a gross pixel count of 800K. This translates to an effective pixel count on 640K in 4:3 mode and 540K in 16:9 mode. The reduced effective pixel count is an early indicator that this camcorder does not produce true 16:9 video
Cytuj:
Gshowed lines of horizontal resolution of 491.4 and 312.0 lines of vertical resolution
Cytuj:
TO DLA CIEBIE MAXIMUS At 15 lux, much of the PV-GS300’s picture quality has deteriorated. Because the GS300 does not seem to apply an over-saturation as part of its low light correction, distinguishing colors becomes difficult. Noise increases greatly and this time overwhelms the sharpness. This is no longer a useable picture.
I Troche o hc96:
Cytuj:
At 3000 lux, the DCR-HC96 had very good video performance. For the top model in its class, it should. The HC96 packs a big 1/3” CCD with 3.31 gross MP (2.05 effective MP). This is one of the big differences between manufacturers in their upper-tier models
Cytuj:
Larger chips, however, invariably do better in low light, and the HC96 was no exception.
Cytuj:
he Sony DCR-HC96 was tested for video resolution using a standard ISO 12233 resolution chart and Imatest imaging software in both 4:3 and 16:9 aspect ratios. In 4:3, the HC96 produced 443.0 lines of horizontal resolution and 400.2 lines of vertical resolution, giving an approximate resolution of 177288.6. In 16:9 mode, the HC96 produced 487.2 lines of horizontal resolution and 327.1 lines of vertical resolution, yielding an approximate resolution of 159363.12. This is an excellent resolution score, higher than we've seen for a MIniDV cam so far.
Cytuj:
he performance of the HC96 at 60 lux is remarkably good. This is a perfect example of a large chip size giving you the advantage in low light shooting. At 60 lux, the picture is nearly as bright and strong as at 3000 lux
Cytuj:
At 15 lux, the HC96 lost most of its color information. The grey scale was still in tact however, so if color is not your chief concern when shooting at this light level, you might find the picture acceptable. Noise is kept to a minimum.
Cytuj:
Overall, we are impressed with this camcorder. Mark low light performance as a selling point strongly in favor of the HC96.

Wystarczy?

Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 września 2006, 11:51 przez kubanczyk, łącznie edytowano 2 razy

poniedziałek, 25 września 2006, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak kolego masz rację Sony HC94/96 ma przetwornik z najwyższej półki Advanced HAD CCD 1/3 cala i jest on znacznie nowocześniejszy od przetworników starszej generacji np. stosowanych w FX i PD. Pewnie dlatego ostatnio montowałem wesele gościowi który kręcił je na Sony HC94. Materiał mnie poprostu oszołomił.
Poza tym nigdzie nie porównywałem GS180 do Sony 94/96, jednak w porównaniu z GS280 plastyczność obrazu Sonówki mnie poraża. Jednak nie ma co się rozwodzić nad kamerkami do piaskownicy jakimi są GS180 czy Sony HC96.

Najwidoczniej zakup doradzał mu tobie podobny sprzedawczyk.
Natomist z GS280 materiał widziałem wiele razy i efekt końcowy przy porównaniu tych kamerek jest bezapelacyjny na rzecz Panasa. Poza tym znasz ludzi (śrubokrętów), kręcących np. Śluby na HC96?? A ostatnio na plenerze w Niepołomicach na zamku spotkałem 3 kamerki (filmowców) klasy<GS400 i >GS250. Więc cośkolwiek to o czymś świadczy. Sprzęty troch cienkawe na takie kokoliczności ale jednak da się nimi filmować i mieć klientów !!

Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 września 2006, 11:57 przez maximus, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 25 września 2006, 11:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolego gs280 jest rownie "ciekawa" zabawką jak gs180... jezelio chodzi o low light performanc czyli poprostu filmowanie w slabych, domowych warunkach oswietleniowych czy tez na grillu wieczorem rpzed domem sony wali na leb na szyje nie tylko gs280 i gs180 ale i wyzsze modele. :]

Z tymi fx i pd to nie wiem poco wogole wyjechales skoro to sa wogole inne połki kamer lol jedna i druga w granicach 12tys lol

poniedziałek, 25 września 2006, 11:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tym FX i PD wyjechałem dlatego że z przecieków Sony wynika że będą w przyszłości stosować w nich przetworniki z HC96+ :).

A jak jest ciemno to ja w samochodzie włączam światła, podobnie robię idąc nocą przez las (latarka) oraz filmując wesele w ciemnym kościele. Jak można przeczytać z opisów które wstawiłeś po angielsku, ja osobiście nie lubię jak na materiale kamera gubi informacje o kolorach i je przekłamuje w kiepskich warunkach oświetleniowych, więc wybacz ale może jesteś koleś z niższej półki że ci taka jakość wystarcza. Mnie osobiście nieodpowiada zupełnie.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 25 września 2006, 12:03
Moderator
Moderator

nie no ty tez twierdzisz ze sony hc94/96 "to masakra, ziarno i ceimnosc naprawde nie ma jej co porownywac do gs280" ?

nie, nic nie twierdzę.
nie podoba mi się tylko jak odniosłeś się do maksimusowego "Liczba pikseli na powierzchnię przetwornika nie świadczy o jego jasności" nazywając go kłamcą.
ok, masz rację co do adv. hada, ale po co się tak rzucasz od razu? wszyscy głupki a ty przeczytałeś jedną stronę i poszedłeś do sklepu zobaczyć jedno i drugie i szpenio zaraz. przestań. filmowanie przy żarówce nie jest tu wyznacznikiem, nie wiem po co się upierasz. fakt, sony wychodzi lepiej, ale na przykład ma elektroniczną stabilizację, a tego nie lubię. przy słabym świetle jak się przyjrzeć to w sonce widać jakby smart blur, a ja osobiście nie lubię mieszania w obrazie, w czym lubuje się sony. każdy zwraca uwagę na inne elementy, dla mnie hc94 vs gs280 wygrywa ta druga, chociaż też mam jej wiele do zarzucenia. nie musisz mi cytować camcorderinfo. mnie interesuje także konstrukcja, może nie jestem przeciętnym userem.
kubanczyk napisał(a):
I jezeli ktos ma jakis dawod chodzby "wycinek prasowy" ze 3ccd w gs280 daja lepszy, jasniejszy obraz mniej zaszumiony od 2milionowego 1 ccdhad sonego :] w domowych warunkach (czyt. słabych warunkach oswietleniowych) oświeccie mnie... 1ccd 1/6 cala w kamerze (3ccd) jest rowny przetwornikowi ccd 1/3 cala w innej kamerze 3ccd jezeli chodzi o ilosc wpadajacych fotonow przez obiektyw, wolne zarty...

tu nie rozumiem o co ci chodzi. zamierzasz polemizować z prawami optyki, czy jak?

poniedziałek, 25 września 2006, 13:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona