Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 12:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Sony VX 2100 konserwacja i czyszczenie 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Sony VX 2100 konserwacja i czyszczenie
Od niedawna mam kamerę jak w temacie. Pytanie, kiedy należy zacząć czyścić głowicę, czy wykonuje się to jakoś systematycznie, np co 100 godzin? Czy kamera sygnalizuje konieczność wyczyszczenia głowicy? Jakich materiałów (kaset czyszczących używać) Kiedy ewentualnie dać do przeglądu? Kamerę używam do kręcenia wesel itp.

Tomek

czwartek, 18 sierpnia 2005, 13:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chcesz czyścić kasetami czyszczącymi, to jak najrzadziej, tylko wtedy, gdy pojawią się zakłucenia obrazu.
Najlepiej wyczyścić np. Video98, ale trzeba wiedzieć jak.
Kamera sygnalizuje konieczność wyczyszczenia głowicy
Ja bym na Twoim miejscu nie oddawał do przeglądu, najwyżej do naprawy w przypadku takiej konieczności. Straciłem zaufanie do serwisów, kiedy na pytanie czym czyszczą głowicę odpowiedzieli mi: "Niech to zostanie naszą tajemnicą" :lol: A później latałem już do nich regularnie :roll:
Nie wiem jak Sony, ale Panasonic zaleca przegląd co 1000 godzin eksploatacji.

czwartek, 18 sierpnia 2005, 13:22
Nowy
Nowy

Jeżeli o kasety czyszczące to raczej daj sobie spokój bo naprawdę będziesz musiał korzystać z serwisu. Kaseta ma to do siebie że zdziera warstwę brudu z głowicy przy czym rysuje powłokę głowic oraz samego bębna. Jak pracowałem w serwisie SONY to do czyszczenia głowic i całego toru taśmy korzysta się z normalego płynu czyszczącego do głowic czy optyki (żadnych perfum czy spitytusu) oraz zwykłej białej kartki do drukarki. (i nie używaj żadnych szmatek bo pozostawiaja włoski na głowicach). Rób to delikatnie. Pryskasz delikatnie na kartkę płyn czyszczący, przykładasz do bębna z głowicami i obkręcasz parę razy dokoła. i tak parę razy aż nie będzie brudu na katrce. Powodzenia

poniedziałek, 3 października 2005, 15:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kasety czyszczące zdecydowanie odradzam tylko w nagłych przypadkach.
Jesli już to tylko na kilka sekund. A i tak nie zawsze pomaga, z płynami do czyszczenia też ostroznie /nigdy spirytusem/.
Sprężone powietrze to też eter.
Najlepiej unikac warunków w których mogłoby dojśc do zabrudzenia.
najgorsza jest tłusta para wodna gdy wchodzisz i zimną kamerą z kościoła do rozgrzanej sali remizy strazackiej gdzie bucha para z kuchni.

poniedziałek, 3 października 2005, 19:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Po prawie 2 latach i około 20 imprezach coś się zaczęło dziać, tzn. w momencie stopu i ponownego startu nagrywania pojawiają się naprzemienne pasy nagranie poprzednie i nowe. Po kilku sekundach znikają i wszystko jest OK. Zdarzyło się tak kilka razy. Dalej było już wszystko OK. Ponownie nagrywałem na tych kasetkach gdzie wcześniej były problemy i też jest teraz OK. Jakie są wasze opinie i komentarze na ten temat? Po ilu imprezach (weselach) mieliście pierwsze problemy z VX2100?

Pozdrawiam
Tomek

czwartek, 5 października 2006, 15:10
Bywalec
Bywalec

Mam równieź problem z vx2100. 2 lata eksploatacji. Muszę coś z tym zrobić ponieważ coraz cęściej mam spierdzielone nagrania. Zakłucenia objawiają się przez grube artefakty na obrazie i trzskanie dźwięku.

czwartek, 5 października 2006, 21:08
Stały bywalec
Stały bywalec

piątek, 6 października 2006, 07:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiem wam że na taki widok dostaje normalnie dreszczy :roll: . Tpiaskowski chcesz powiedzieć że nie nagrało Ci przysięgi?? ja bym dostał zawału chyba :|

piątek, 6 października 2006, 16:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie, wszystko mam, trzeba było jedynie przyciąć początki ponieważ takie pasy pojawiały się jedynie przez pierwsze 1-2 sekundy nagrania po naciśnięciu STOP i ponownym włączeniu. No i to też mnie zastanawia, poza tym sprawdzałem w domu ponownie kamerę na tej samej kasecie i jest OK.

piątek, 6 października 2006, 18:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy takim efekcie jak przedstawił kolega na fotce, to nie musi byc wcale wina głowicy!!!. Problem moze tkwic w torze przesuwu tasmy!!!
Z doswiadczenia moge powiedziec ze jak jest cos z głowica to raczej nagrywa cały czas z błedem a nie ze po 2 sekundach jest ok.
Jakis wałek sprzgiełko lub cos innego ale zwiazane z torem przesuwu tasmy.
Mozna tak gdybac najlepiej zobaczyc co i jak kamerce.
Moze pomóc kalibracja, osyloskop i wio.
Pozdrawiam
Tomek

piątek, 6 października 2006, 19:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to jest blad podczas odtwarzania a nie nagrany... mialem takie cos na kasetach od kogos kto przyniosl do przerobienia na dvd, za pierwszym wgraniem tak sie wgrale z chyba 10 minut +-, potem omylkowo wsadzilem jeszcze raz pod koniec ta sama tasme, i zgralem jeszcze raz i co sie ukazalo ku mojemu zdziwieniu? w tym samym miejscu bylo ok, co poprzednio

Co nie oznacza jednak ze to nie mzoe byc jeszcze cos innego, sprawdzilbym jednak zgrywajac z innego recordera/kamerki.

piątek, 6 października 2006, 22:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z VX'em też mam problem podobny do Waszego, te pasy u mnie to już standard (ale też trwają ok. 1-2s) mam również inny problem zdaża się ostatnio, że na zupełnie nowych kasetkach występują "dropy" wczesniej mi się to zdażało tylko pod koniec taśmy (jakieś 2 min przed końcem i na kilka razy nagranych taśmach), teraz to mam do kompletu wciąganie taśmy przy przewijaniu do początku kasetki i po czymś takim kasetka do wurzucenia!! Co mam z tą kamerą zrobić ?? Ma 2 lata!! Serwis czy rozglądać się powoli za czymś innym żebym nie miał problemów??

sobota, 7 października 2006, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak jak pisałem wczesniej problemy raczej z mechanizmem a nizeli z sama głowica?
wybór nalezy do Ciebie czy dajesz do naprawy czy sprzedajesz i kupujesz nowy sprzet
w serwisie na dzien dobry za wycene kosztów naprawy zapłacisz ok 300 zł.(mówia ze 50 zl ale to bez rozkrecania :mrgreen: )
+ klamoty do mechanizmu + robocizna itd
trzeba sie zastanowic. Ja osobiscie sprzedałbym i kupił nowa. Sprzet d krecenia wesele itp musi byc w 100% sprawny. Moze zdazyc sie tak ze nagra same dropy. Wtedy młodzi Cie zastrzelą :wink:

sobota, 7 października 2006, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale macie pecha z tymi kamerami :D a moze o nie nie dbacie? bo ja u wszystkich ktorych znam wlacznie ze soba, nie zauwazylem zadnego problemu z vx2100 :mrgreen: Jakies felerne roczniki?

niedziela, 8 października 2006, 10:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokładnie z kamera trzeba jak z niemowlakiem. Wtedy bedzie słuzyc przez wiele lat 8)

niedziela, 8 października 2006, 12:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona