Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 23:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 HC-3 i systemy nagrywania 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post HC-3 i systemy nagrywania
Witam,
Kupilem kamere HC 3 na wakacje. Mam pilne pytanie - w jakim systemie nagrywac ? Tzn 1080i czy 720 P ? Czym sie to rozni i czym to pozniej obrabiac? Kupilem ja dzis a jutro ruszam na wakacje i nie mam mozliwosci podlaczenia do TV i sprawdzenia czym sie te systemy roznia. Mam nadzieje ze HC 3 to dobry wybor i nie bedzie "zamienil stryjek sieierke na kijek" - wczesniej mialem HC-90 ktora na wszelki wypadek tez zabieram.
Pozdrawiam
wojtek

niedziela, 5 listopada 2006, 06:18
Stały bywalec
Stały bywalec

Post HC-3 i systemy nagrywania
Witam! Pozwolę sobie na zabranie głosu : Kolego na pozór proste pytanie a problemów kilka.Jak sadzę przetestowałeś kamerę i wiesz jak się zachowa w odmiennych warunkach oświetleniowych a co do wyboru moja rada jest taka : sceny dynamiczne " i " sceny statyczne " p " a co to jest i oraz p to napewno wiesz. Oczywiście brałbym pod uwagę jaki mam TV i co on potrafi bo wiem że może być.... Odnośnie opisu standardu sporo info znajdziesz na tym forum szkoda pisania. Pozdro wlodek. 8)
P.S. obrabiać można od Nero po A.Premiere czy Canopusa są przystosowane do
przechwytu hdv no ważne co ztym dalej chciałbyś zrobić dv czy hdv? Wakacje są doskonałą okazją na zapoznanie się z kamerką i opanowanie funkcji.

niedziela, 5 listopada 2006, 10:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony HC-3 nie nagrywa w formacie progresywnym 720p, nagrywa natomiast w HDV 1080i czyli w wysokiej rozdzielczości z przeplotem oraz w DV(starym SD) takim jak HC-90.
Od wielu lat sławię format HDV. Jakość nagrań jest tak dobra że po kilku dniach zapomina się o istnieniu formatu DV.
Materiał w HDV można montować w programie Edius, Sony Vegas i innych.
Wersje trialowe można pobrać ze strony Canopusa, Sony i innych. Kamera może również przekonwerterować materiał z formatu HDV do DV.

Pozdrawiam

niedziela, 5 listopada 2006, 10:49
Bywalec
Bywalec

Kamerami Video krece od 1987 wiec dosc wczesnie zaczolem. Teraz jednak musze przyznac ze zgubilem sie w tych progresive i nieprogresive. Kupilem kamere HC3 PAL w USA a jak wiesz tutaj w Kaliforni system jest NTSC wiec nie mam jak sprawdzic nagrania na TV. Zaliczylem juz pare miejsc ale jeszcze kilka mnie czeka. Wstepnie ustwilem na 1808i. Pierwszy zimny prysznic kiedy na kompie z pamiecia grafiki 116MB w programie studio 10.6 nie udalo mi sie przerzucic materialu na listwe do obrobki - napisal ze za malo pamieci graficznej. Teraz juz nie mam mozliwosci sprawdzic czy te 720p by dalo rade obrabiac. Kolejne zapytanie bo wlsnie wrocilem ze sklepu (dalej Kalifornia) i zobaczylem ze tanie plazmy maja tylko system 720. Zeby TV mial 1080 trzeba wydac 2- 3 x tyle na TV LCD. KOlejne pytanie czy na TV 720 (planuje zakup taniej plazmy jak jeszcze po kilku parkach USA bedzie mnie stac) da sie odtwarzac 1080 poprzez lacze HDMI? Oczywiscie rozumiem ze z jakoscia 720 ale boje sie czy czasem nie tak jak w kompie - "sory ale 1080 to za duzo".
Kolejna sprawa jesli wiesz - na czym taki material obrobiony nagrac? Przy cenie 700$ za naped Blue Ray do kompa chyba potrwa zanim taki odtwarzacz stanie w moim domu. Chyba na jakis czas zostanie zrzut na kasetke tak jak robilem z DV zanim upowrzechnil sie DVD. Tylko ze to trwalo kilka dobrych lat a ja chce juz na swieta ogladac material z USA na TV.
To co? Zostawic ten 1080? Na forum wiele czytalem na temat kamer i widze ze wielu ludzim bardzo zalezy na tym progresywnym do tego stopnia ze nawet zakup odrzucaja jak kamera nie ma tego skanowania. Nigdy nie mialem kamery ze skanowaniem progresywnym wiec matematycznie wiem o co chodzi ale nigdy tego na TV nie widzialem. I chyba nie zobacze do powrotu do Polski. Wiec czekam na jakies potwierdzenie ze dobrze robie krecac 1080i.
Pozdrawiam
Wojtek

[ Dodano: Nie Lis 05, 2006 10:52 am ]
panjacek napisał(a):
Witam
Sony HC-3 nie nagrywa w formacie progresywnym 720p, nagrywa natomiast w HDV 1080i czyli w wysokiej rozdzielczości z przeplotem oraz w DV(starym SD) takim jak HC-90.
Od wielu lat sławię format HDV. Jakość nagrań jest tak dobra że po kilku dniach zapomina się o istnieniu formatu DV.
Materiał w HDV można montować w programie Edius, Sony Vegas i innych.
Wersje trialowe można pobrać ze strony Canopusa, Sony i innych. Kamera może również przekonwerterować materiał z formatu HDV do DV.

Pozdrawiam

Dziwne bo w menu mam wybor 1080i oraz 720p ?
Gdybym tego nie zobaczyl nie byloby tematu a sprawa bylaby jasna i prosta.
Chyba ze to jaks symulacja 720p?????????

Co myslisz, czy gdybym chcial material wyjsciowy nagrac na DVD czy lepiej obrobic w HDV od razu na plyte czy lepiej przekonwertowac go kamera na DV a potem nagrac na DVD? Tzn czy kamera czy komp zrobi o lepiej?
Pozdrawiam
w

niedziela, 5 listopada 2006, 10:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]