Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 06:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co wybrać Panasonic NV-GS280 czy Sony DCR-HC94/96? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co wybrać Panasonic NV-GS280 czy Sony DCR-HC94/96?
Witam

Obejrzałem film porównujący oba modele i już nic nie wiem.
http://ia310129.us.archive.org/0/items/ ... v/last.wmv
Większość ludzi na forum zachwyca się tym modelem panasonica, o sony wielu z Was nie ma najlepszego zdania, ale to co zobaczyłem na tym filmie PORAZIŁO mnie!!! Obraz z lewej to Panasonic- to tatalna kaszana. Kolorki odrobinę lepsze niż z prawej(Sony hc-96), ale Panasonic nie radzi sobie przy słabszym oświetleniu. Opinie takie widziałem na forum, ale opinie opiniami, a na filmie dopiero widać że obraz z panasonica jest aż tak słaby. Skoro Panas tak badziewnie keci, to dlaczego się nim tak zachwycacie????????????
Poradźcie wobec tego: Sony HC-94 czy Panasonic NV-GS280. Może ten film jest jakiś trefny? :-) Jakie są wady a jakie zalety obu modeli?

Dziękuje i pozdrawiam
Grzesiek

niedziela, 20 sierpnia 2006, 18:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Heh - kazdy widzi co chce i jakie ma preferencje - rzeczywiscie - Sony ma jasniejszy obraz i mniej ziarnisty przy kiepskim swietle natomiast ma gorsze kolory i wieksze tendencje do przepalania bieli. Obie kamery testowano w automatyce.
Film jest kiepski bo mocno skompresowany i tylko mozna gdybac ze Panas bardziej szumi. Mi jednak podobaja sie jego kolory,

BTW - straszny festyn ma ten koles na polkach
Moj synek niezly remanent by mu na nich przeprowadzil.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 15:48 przez marcin_s, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sony przepala przy kontrastach i to ostro :] przypatrz sie dokladnie w ten filmik co sie dzieje z sciana zza roga a co sie dzieje z pierwszym planem, jasniej ok zgadza sie ale mniej universalnie, panasa gs280 wykozystasz w pracy bo sobie doswietlisz i ustawisz recznie cos tam, a sony to typowa kamera do domu :)

Cos powaznego = panas
Dom = zdecydowanie sony

poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 15:11
Nowy
Nowy

Jako ze minelo juz troche czasu odkad obie kamery pojawily sie na rynku i nadal sa porownywalne cenowo, mam pytanie do uzytkownikow ww kamer:

Czy nadal jestescie zadowoleni z dokonanego wyboru, czy tez po dluzszym uzytkowaniu, macie mieszane uczucia?

Nie rozumiem dlaczego wg wielu osob jednoprzetwornikowa HC 96, ma miec lepszy obraz od trojprzetwornikowej GS 280?

Musze pilnie kupic jedna z nich i pomimo ww wypowiedzi na ten temat, sprawa nie jest dla mnie calkiem jasna.
Kamera bedzie wykorzystywana do rejestrowania walk w ringu i w salach sportowych.

Prosze o wyrozumialosc, jezeli moje pytanie wyda sie zbyt banalne i w miare rzeczowa odpowiedz.

sobota, 21 października 2006, 16:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gs280 - szczerze, jestem zadowolony, chociaz teraz brakuje mi pierscienia i moglaby odrobine mniej szumiec kiedy jest malo swiatla, ale o zmierzchu obraz nie jest najgorszy. Zreszta ja zazwyczaj w dzien nagrywam.

sobota, 21 października 2006, 18:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jako ze minelo juz troche czasu odkad obie kamery pojawily sie na rynku i nadal sa porownywalne cenowo, mam pytanie do uzytkownikow ww kamer:

Czy nadal jestescie zadowoleni z dokonanego wyboru, czy tez po dluzszym uzytkowaniu, macie mieszane uczucia?

Nie rozumiem dlaczego wg wielu osob jednoprzetwornikowa HC 96, ma miec lepszy obraz od trojprzetwornikowej GS 280?

Musze pilnie kupic jedna z nich i pomimo ww wypowiedzi na ten temat, sprawa nie jest dla mnie calkiem jasna.
Kamera bedzie wykorzystywana do rejestrowania walk w ringu i w salach sportowych.

Prosze o wyrozumialosc, jezeli moje pytanie wyda sie zbyt banalne i w miare rzeczowa odpowiedz.

hc94 jestem zadowolny, moja zona rowniez :D mam porownanie do pro kamer i powiem szczerze ze jak za ta cene to Sony radzi sobie naprawde super w domowcyh warunkach.

1CCD HAD 3Mpix (efektywny przy obrazie 2.15Mpix )jest lepszy wg mnie od 3CCD panasonica wlasnie w warunkach z slabszym oswietleniem czytaj domowych, na zewnatrz rownierz radzi sobie dobrze ale niektorym kolory bardziej odpowiadaja od panasonica. Zaletami jednego przetwornika jes to ze jest duzo bardziej czuly na swiatlo a 3 ccd (kazdy ccd odpowiedzialny z 1 kolor) daja lepszy efekt przy odpowiednim doswietleniu, chociaz 3ccd w tym panasoniku to najnizszej jakosci ccd ze wszystkcih panasonikow (jak sie myle to mnie poprawcie)

Jednym slowem polecam Sonego do domu.

sobota, 21 października 2006, 22:55
Bywalec
Bywalec

Ja mam panasonica gs 280 i nagrywam mecze piłki recznej w hali .nagrywałem podczas meczów około godz południowych bez oswietlenia na hali jak rowniez mecze w godz wieczornych z oswietlona halą i moge ci z czystym sumieniem polecic jakośc obrazu bardzo dobra

niedziela, 22 października 2006, 11:45
Nowy
Nowy

Dziekuje za wypowiedzi panowie. Mam jeszcze pytanie, jako ze wiekszosc testow i wypowiedzi na tym forum dotyczy porownan ww kamer w warunkach slabego oswietlenia.

Jak wypadaja wzgledem siebie w warunkach bardzo dobrego {slonecznego} oswietlenia?

Czy nie znajac kamer, a porownujac sam obraz, latwo jest zidentyfikowac z ktorej kamery pochodzi nagranie? Czy roznica jest znaczna?

Jezeli mial ktos mozliwosc i przyjemnosc osobistego porownania w takich warunkach, prosze o wypowiedz. Pozdrawiam.

niedziela, 22 października 2006, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

oczywiscie ze w dzien przy slonecznej pogodzie zobaczysz roznice.
Oczywiscie na kozysc 3ccd :wink:

poniedziałek, 23 października 2006, 09:57
Bywalec
Bywalec

Ja mam wczesniejszy model HC 90. Uwazam ze jest super bo jest malenki a ma duzy przetwornik. Nie mozna porownywac przetwornika 1/6" z prztwornikiem 1/3" jaki jest w sony HC90. Wiele osob krtykuje Sony za brak lacza do zewnetrznego mikrofonu ale nie spotkalem sie zeby ktos krytykowal Panasonica za bark lacza do kwadrofonicznego mikrofonu. Sony HC90 ma takie lacze. Dzwiek po prostu rewelka !!!!!! a do tego jeszcze natywny 5.1. Nie wiem czemu nikt tego nie chwalil.

poniedziałek, 6 listopada 2006, 08:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

obie kamery dobre i warte ceny - wybierz ładniejszą :) hehe

poniedziałek, 6 listopada 2006, 12:56
Nowy
Nowy

Ja mam ten sam problem GS-280 czy HC 94! Powiem tak - bawiłem się obiema wczoraj w pewnym supermarkecie elektronicznym i bardziej mi chyba podpasował Panasonic ale za to nie miałem możliwości porównaqć obrazów choćby na TV:-( Sam juz nie wiem chyba żadję nie kupię bo jest za trudny wybór:-)

PS. Piszcie swoje opinie o tych kamerach bo każda wnosi coś więcej do tematu! Z góry dzięki!

wtorek, 7 listopada 2006, 14:20
Nowy
Nowy

Mialem wlasnie okazje przetestowac sobie nowa kamere Panasonic Nv Gs 180, w roznych warunkach oswietleniowych. Niestety, to co zobaczylem po zgraniu na kompa napalalo mnie mowiac delikatnie ..smutkiem.

Obraz w slonecznym dniu - calkiem niezly, choc nie rewelacja, biorac pod uwage 3CCD, lecz do zabaw amatorskich jest wystarczajacy.

Za to, to co wyszlo po nagraniu w pokoju {przy wlaczonym glownym swietle oraz lampie nocnej} to delikatnie mowiac- TRAGEDIA. Takiego syfu dawno nie widzialem...
Mam porownanie z nagraniami ze starej kamery Video 8 mm, to miedzy nimi , nie ma praktycznie zadnego porownania.

Jak bardzo trzeba doswietlic pokoj, aby nagrac bawiace sie dziecko?! A co z imprezami np. w przedszkolu, mam nosic ze soba lampy ze statywami?
Probowalem zmieniac swiatlo i ustawienia i ciagle to samo.
Moze wyolbrzymiam problem, ale jestem w lekkim szoku 8O

Reasumujac:
- mam nadzieje ze kamera , ktora uzywalem byla zepsuta, lub niewlasciwie jej uzywalem,
- mam nadzieje ze Gs 280 jest o niebo lepsza, przynajmniej w warunkach domowych.

czwartek, 9 listopada 2006, 00:36
Nowy
Nowy

No powiem Ci, że wprowadziłeś spore zamieszanie w mojej głowie! Też mam nadzieję, że 280 radzi sobie lepiej. bo właśnie ją mam na oku! Co na to powiedzą właściciele tych modeli lub ktoś, kto miał z tym jakąś styczność?

czwartek, 9 listopada 2006, 00:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapewne moja wypowiedź nic ciekawego nie wniesie do tego wątku.

Małe spojrzenie wstecz:
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php? ... c&start=15

Niestety, ale trójprzetwornikowa kamerka Panasonic GS180 bardzo mnie rozczarowała.

Już dawno temu doszedłem do wniosku, że jednoprzetwornikowe kamery firmy Panasonic powinno się sprzedawać w czasie odpustów przed kościołem do zabawy dla małych dzieci.

Śledzę ten temat, ponieważ, chce kupić drugą kamerę .Wstępnie wybór padł na GS280 lub Sony HC94 (DV-in nie jest mi potrzebne). Dlatego też czytam różne wypowiedzi, aby nie zdobywać doświadczenia za pomocą własnych pieniędzy. I mimo, że na GS280 pisze 3CCD, to podchodzę do niej, jak pies do jeża - i bardzo chciałbym mieć nadzieję, że niepotrzebnie tak ostrożnie.

czwartek, 9 listopada 2006, 02:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona