Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 19:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Wypożyczalnia kamer 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Wypożyczalnia kamer
Witam
nie orientujecie się czy jest gdzieś w woj. łódzkim wypozyczlnia kamer wideo. potrzebuje kamery na 26 maj tego roku. ( do kręcenia wesela )

dajcie znać, jak ktoś ma jakieś namiary.

poniedziałek, 26 marca 2007, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak. Jeszcze nie napisałeś biznes-planu, nie otrzymałeś bezzwrotnego dofinansowania, tym samym nie zakupiłeś kamery, a już przyjąłeś zlecenie na videofilmowanie, którego nie masz czym zrobić:-) Oto Polska właśnie.....

poniedziałek, 26 marca 2007, 07:55
Bywalec
Bywalec

Ja proponuje zarobić na kamere z samych zadatków (pełnoprawnych hehe)
Nie chce źle życzyć ale to wszystko może wyjśc tak , że wypożyczysz kamere zjeb.. esz kilka ujęć, potem problemy sie pojawią w programie, bo moze nie wiesz ale czasami z kilkugodzinnymi filmami programy jakoś dziwnie sobie poradzić nie mogą wynika to przede wszystkim albo ze żle skonfigurowanego komputera albo wadliwego programu.

pozdrawiam i życze powodzenia

poniedziałek, 26 marca 2007, 09:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Po pierwsze nie przyjąłem żadnego zlecenia
Po drugie o tym czy dostanę dof. dowiem się pod koniec kwietnia
Po trzecie zawsze warto wiedzieć czy takie coś jest w razie awarii własnego sprzętu.

pozdrawiam

poniedziałek, 26 marca 2007, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

potrzebuje kamery na 26 maj tego roku. ( do kręcenia wesela )

ashik666 napisał(a):
Po trzecie zawsze warto wiedzieć czy takie coś jest w razie awarii własnego sprzętu.

Rozumiem, przewidujesz że właśnie 26 maja twoja kamera odmówi posłuszeństwa :lol: :wink:

poniedziałek, 26 marca 2007, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie o tym mówię. W jednym z postów piszesz, że starasz sią o dofinansowanie na zakup sprzętu. Nie wiesz kiedy i czy wogóle go dostaniesz, a już chcesz przyjmować zlecenia, choć z twych wypowiedzi wynika, że nie masz jeszcze żadnego sprzętu, ani kamery, ani kompa. Myślisz, ze wypożyczysz kamerę, sfilmujesz komuś ślub, a potem powiesz, żeby na zmontowany film poczekali, aż ty dostaniesz kasę na komputer. Nie chcę być złośliwa, ale to mało poważne.....

poniedziałek, 26 marca 2007, 12:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Był kiedyś taki Pan, który nazywał się Niemen i śpiewał:

" Dziwny ten świat..."

Pozdrawiam! ;)

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

poniedziałek, 26 marca 2007, 13:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witajcie. Na początek info - nie jestem "wideofilmowcem",nie zarabiam na zycie kręcąc kamerą przerózne wydarzenia. Stoje z boku i czytam. Jestem obecny na forum, bo sam dla siebie dłubę przy rodzinnych filmach. A sporo znalazłem tutaj informacji o Vegasie. Natomiast dość dobrze znam ludzi z "branży" w moim rodzinnym miescie. Jako ze około 90% Waszych zleceń to wesela, zatem często obserwuję poczynania Waszych kolegów. I niech nikt nie nabija sie z tego pytania na poczatku, kto z Was zaczynała z kompletenym wyposazeniem własnego studia?? Ilu z Was zainwesteowało full kasy, a dopiero póxniej szukało klientów?? Jeśli ktos pyta to odpowiedxcie, a jesli nie chcecie to dajcie spokój. Napiszcie mu o tym czego unikac a czego sie trzymać, na co zwrócić uwagę. A na razie wszyscy "spuszczaja go po brzytwie". Mam swiadomość że nikt nie lubi nowej konkurencji, a juz na perwno w swoim miescie. Pozdrawiam wszystkich.

poniedziałek, 26 marca 2007, 13:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kto z Was zaczynała z kompletenym wyposazeniem własnego studia?? Ilu z Was zainwesteowało full kasy, a dopiero póxniej szukało klientów??

Na ten przykład ja tak zaczynałem... już kiedyś pisałem o tym na tymże forum... :-) Jak się che, to się da w ten sposób zacząć. :wink:

poniedziałek, 26 marca 2007, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ApA napisał(a):
kto z Was zaczynała z kompletenym wyposazeniem własnego studia?? Ilu z Was zainwesteowało full kasy, a dopiero póxniej szukało klientów??

Na ten przykład ja tak zaczynałem... już kiedyś pisałem o tym na tymże forum... :-) Jak się che, to się da w ten sposób zacząć. :wink:

Ale ty pisałeś o legalnej działalności, że najpierw założyłeś firmę, a potem zacząłeś działać. Tak czy siak sprzęt miałeś. A tutaj gość pisze, że nie ma firmy, nie ma sprzętu (jak rozumiem wogóle żadnego, skoro chce wypożyczyć kamerę) i przyjmuje zlecenia. Nie rozpatrujemy tutaj tematu: legalni kontra szara strefa, tylko filmowanie wesel za pomocą kamery a przyjmowanie zlecenia, którego nie mam jak wykonać. Nie wiem, czy ktoś z was odważyłby się podpisać umowę na filmwoanie wesela nie mając kamery, ani komputera naiwnie myśląc, że jakoś to będzie. Radziłabym się autorowi tematu wstrzymać z podpisywaniem umów, dopóki nie dostanie tej kasy i nie zakupi sprzętu.

poniedziałek, 26 marca 2007, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

... A na razie wszyscy "spuszczaja go po brzytwie"...

Hmmm... dlaczego tak myślisz..a może ktoś chce go ustrzec że to nie poważne (czyt.bardzo ryzkowne) Gwarancje na otrzymanie pieniążków z dotacji są różne to wszystko zależy czy twój biznes plan się "sprzeda"... a gdy ktoś źle zacznie (brak znajomości obsługi kamery, oprogramowania lub inaczej .. brak treningu) to firma może się zwinąć tak szybko jak powstała.. jak wiemy jeden niezadowolony klient to strata kilkudziesięciu zadowolonych..

... A jeszcze lepiej gdy będą problemy z dostarczeniem kamery (czasami przeciez trzeba swoje przeczekać bo zamówienia są w realizacji)

Mogę życzyć koledze duużo szczęścia i trzymać kciuki za otrzymanie dotacji ;)

Pozdr!!!

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

poniedziałek, 26 marca 2007, 16:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pierwsze Wesele dawno temu nagrałem pożyczoną kamerą Digital 8, dzięki temu materiałowi miałem później kilku kolejnych klientów...
przez polecenie...

Teraz mam swój sprzęt...

pozdrawiam,
Muchomor

wtorek, 27 marca 2007, 00:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirka, jakiś kompleks?

pierwsze Wesele dawno temu nagrałem pożyczoną kamerą Digital 8, dzięki temu materiałowi miałem później kilku kolejnych klientów...
przez polecenie...

Teraz mam swój sprzęt...

pozdrawiam,
Muchomor

Kompleks? Skąd... Nie chodzi mi o wesele nakręcone dla kolegi pożyczoną kamerką... Czemu skoro chcecie być dla autora postu tak mili, nikt nie podał mu ani jednego namiaru na wypożyczalnię kamer?? Pewnie by padł ze zdziwienia, gdyby zobczył ceny:-) Jak rozumiem troszczycie się o jego zdrowie....

wtorek, 27 marca 2007, 07:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaraz, zaraz... mozna zacząć inaczej- ja najpierw zainwestowałem w kompa, potem w nowy procek i 3gb ramu, potem RT.X2 potem HVR-Z1 ze statywem, lampą i innymi niezbędnymi rzeczami, potem w dwa halogeny i radiowe sterowanie nimi i jak na razie biegam z kamerą po działce kręcąc kwiatki. Pierwsze zlecenie mam 14 kwietnia, dofinansowanie pójdzie na oprogramowanie (poza AP Pro 2.0, bo to dali do karty), miodzio, co nie?

wtorek, 27 marca 2007, 08:57
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kręceniem zajmuję się już parę lat,i zawsze
kiedy trafiało się wesele u znajomych to kręciłem im (gratisem)na
swoim sprzęcie (1 CCD MiniDv).Po prostu filmowanie i montaż sprawia mi przyjemność i satysfakcję.
Jeżeli jest wynajęty kamerzysta za którego Para Młoda płaci 1100 zł a który robi o wiele gorszy film niż ja,
to nie ma o czym gadać. Jedyną przewagę jaką miał to lepszy sprzęt.
Niestety jakośc na kamerce jaką mam (1 CCD MiniDv)
jest kiepska. Z działalnością ruszam
bo robię o wiele lepsze filmy niż inni kamerzyści w
mojej miejscowości.
I dlatego trafiło mi się wesele które chcialem zrobić na profesjonalnym sprzęcie.(chodziło mi o jakość obrazu).
Z działalnością i tak ruszę, jeżeli nie dostanę dofinansowania to kupię tylko sony vx2100 (lipiec-sierpień),
a w miarę rozwoju będę dokupował sprzęt.

Także dzięki za pomoc :)

Do elwirka: postaram się też tak odpisywać na twoje zapytania tak jak ty na moje :)
Sprzęt mam zarówno kamerkę(1CCD) oprogramowanie (edius) jak i kompa.
tylko muszę to wszystko uaktualnić. żeby zyskać na jakości obrazu i szybkości przetwarzania obrazu podczas montażu.
A propo wypożyczenia sprzętu to wiem jakie są ceny, nie musisz
dbać elwirka o moje zdrowie.

czwartek, 5 kwietnia 2007, 09:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona