Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 09:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Panasonic GS500 czy Canon HV 20? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic GS500 czy Canon HV 20?
chciałbym móc edytować, zależy mi na trwałym sprzęcie lubię wszędzie zabierać ze sobą sprzęt tak, że pracować będzie w warunkach ekstremalnych, ponadto mam małą 2 letnią łobuziarę w domu co kocha cały mój sprzęt i to co tatuś robi ona również 8)
Ważna dla mnie jest również prostota obsługi i montażu. Nie chciałbym również kupować nowego kompa za 8k :)

sobota, 31 marca 2007, 22:48
Nowy
Nowy

Ostatnimi czasy wideoamatorzy zastanawiają sie czy wybrać Canon HV20 czy też Sony HC7. Twój dylemat może zaskakiwać :)

Czy warto dopłacić do Canona? Warto. Obejrzyj próbki na stronie http://www.listvideo.com. Przy okazji sprawdzisz jak na Twoim komputerze chodzą pliki HDV.(do oglądania przydaje się VLC media player)

Niestety nie ma tam jeszcze próbek z Panasonica. Musisz je gdzieś indziej znaleźć. Albo to olej. Różnica jest skrajnie duża. Warta 1200PLN. Canon oferuje w tym momencie najlepszy obraz HD na rynku w kategorii do 5000PLN. A Panasonic to zwykła rozdzielczość. Zaraz odezwą się głosy posiadaczy tych kamer wychwalających 3CCD i małe wymagania sprzętowe do montażu zwykłego DV. Olej to również :)

Jak masz wątpliwości to pooglądaj próbki. Masz za słaby komputer do montażu HDV? Nie masz telewizora HD? Też wybierz Canona. W końcu liczy się jak najlepszy zapis wspomnień, aby oglądać je w przyszłości. Jeśli Ci zależy, to możesz zawsze wyeksportować materiał jako zwykłe DV do komputera (i tak będzie lepszy od Panasa), zmontować, a na kasetach pozostanie wersja HD na lepsze czasy.

Ale jeśli odrzucisz Panasonica, to możesz Ci przyjść do głowy dylemat "Canon kontra Sony" :)

niedziela, 1 kwietnia 2007, 02:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]