Teraz jest piątek, 22 listopada 2019, 06:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaka pamięć DDR2 ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jaka pamięć DDR2 ?
Witajcie,

jestem na etapie modernizowania komputera (opartego na AMD Athlon X2) ale że nie będzie to szczytowa konfiguracja toteż i nie zamierzam wydawać majątku na "super-hiper-wydajne-i-podkręcające-się" pamięci, ale na tańsze markowe (np. Kingstony 667Mhz).

Przeglądam fora poświęcone PC, ale tam dominują maniacy ekstremalnego overclockingu :) stąd pytanie na właśnie tym forum: czy parametry pamięci DDR2 (np.timingi, CL itp.) mają duże znaczenie dla szybkości/wydajności przy amatorskiej obróbce video (DV - cięcie - parę efektów - MPG2 - DVD)? Czy też raczej zainwestować w droższe pamięci z lepszymi parametrami?

Pozdrawiam, Marc

poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 00:54
Moderator
Moderator

Nie jestem maniakiem którejś z firm, ale dzisiejszy układ cena / wydajność wskazuje na lekką przewagę C2D 6400 Intela LINK , nad konkurencją. Ten akurat konkretny model na dobrej płycie da się dodatkowo najbardziej "podkręcić". Żeby nie było - sam jeszcze jakiś czas będę używał swojego jednordzeniowego AMD, więc to nie odruch - wtopiłem to teraz i niech kolega się męczy :wink: . Co do pamięci, to ma ona znaczenie głównie przy tworzeniu projektu. Przy renderowaniu, czy przechwycie, potrzeba mniejszej ilośći. Nie wiem czy koledzy się ze mną zgodzą, ale ważniejsza w NLE jest ilość pamięci, niż jej topowe osiągi (i topowa cena). Lepszą a wcale nie droższą firmą od Kingstona jest Patriot. Do Intela najlepiej brać kości 800, AMD bardziej "lubi" niskie timmingi, w tym faktycznie niski CL.

poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 10:19
Bywalec
Bywalec

Dzięki wielkie za poradę, ale jednak ten C2D jest za drogi jak na pozwolenie od żony :) Zrobię tak, że zwiększę ilość RAM-u kupując te tańsze pamięci.

Pozdraawiam, Marc

poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 22:19
Moderator
Moderator

Niestety nie udało mi sie znaleźć testów pamięci na platformie AM2, a widziałem niedawno takie. Może jeszcze wrócę do tematu. W ramach nadrabiania - ciekawy artykuł: LINK .

poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W Twojej sytuacji najlepiej bedzie kupic ram z jak najnizszym CL, AMD dobrze to wykorzystuje gdyz ma wbudowany kontroler pamieci w procek. Generalnie szybsza pamiec wplywa na wieksza przepustowosc pomiedzy dyskiem a ramem, wszystko jest zalezne od tego jak duzo jednoczesnie robisz, jest duza rozncia pomiedzy CL4 a CL3...

Pozdrawiam

środa, 18 kwietnia 2007, 10:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]