Foto-poradnik turystyczny: Chiny - kraj kontrastów

Foto-poradnik turystyczny: Chiny - kraj kontrastów

Redakcja SwiatObrazu.pl prezentuje drugi z serii foto-poradników turystycznych pomocnych w planowaniu podróży. Dziś przedstawiamy Chiny - kraj bardzo specyficzny, z jednej strony cywilizowany, bezpieczny, z dynamicznie rozwijającą się gospodarką rynkową, a z drugiej strony pozbawiony swobód obywatelskich, wolnych mediów, w którym szwankuje służba zdrowia i szkolnictwo. Co warto uwiecznić i jaki sprzęt zabrać - o tym przeczytacie w niniejszym foto-poradniku.

Atrakcje fotograficzne północno-wschodnich Chin
W samym Pekinie jest przynajmniej kilkanaście miejsc, w które warto wybrać się z aparatem fotograficznym. Najsłynniejsze atrakcje stolicy Chin to Zakazane Miasto, będące największym kompleksem pałacowym na świecie, plac Tiananmen, na którym w czerwcu 1989 roku wojsko krwawo stłumiło rozruchy studenckie, Letni Pałac, świątynia lamajska, hutongi, obiekty olimpijskie. Te miejsca warto zobaczyć na pewno. W Pekinie jest także kilka ładnych parków miejskich, w których rano można poćwiczyć Wushu, a wieczorem pospacerować, pograć w chińskie gry lub spróbować swoich sił na przyrządach do gimnastyki artystycznej. Jednym z ładniejszych tego typu miejsc jest Ritan Park, położony w pobliżu polskiej ambasady.
Po Pekinie najlepiej jest podróżować tanimi taksówkami lub metrem, które ma aż pięć linii. Wchodząc do metra, trzeba być przygotowanym na kontrolę bagażu (dotyczy to także dworców kolejowych).


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem