Foto-poradnik turystyczny: Chiny - kraj kontrastów

Foto-poradnik turystyczny: Chiny - kraj kontrastów

Redakcja SwiatObrazu.pl prezentuje drugi z serii foto-poradników turystycznych pomocnych w planowaniu podróży. Dziś przedstawiamy Chiny - kraj bardzo specyficzny, z jednej strony cywilizowany, bezpieczny, z dynamicznie rozwijającą się gospodarką rynkową, a z drugiej strony pozbawiony swobód obywatelskich, wolnych mediów, w którym szwankuje służba zdrowia i szkolnictwo. Co warto uwiecznić i jaki sprzęt zabrać - o tym przeczytacie w niniejszym foto-poradniku.

Rady praktyczne
Chiny to kraj specyficzny. Z jednej strony cywilizowany, bezpieczny, z dynamicznie rozwijającą się gospodarką rynkową, ale z drugiej strony pozbawiony swobód obywatelskich, wolnych mediów, w którym szwankuje służba zdrowia i szkolnictwo. Chińczycy są bardzo różni i trudno ich w jednoznaczny sposób scharakteryzować. Niektórzy za wskazanie drogi czy atrakcji turystycznej żądają pieniędzy, inni pomagają bezinteresownie. Po kilkudniowym pobycie można się jednak do nich trochę uprzedzić, ponieważ są strasznymi naciągaczami. Dwa tygodnie zajęło mi poznawanie rzeczywistych cen, jakie powinienem płacić za wodę, owoce, jedzenie, usługi. Tutaj bez przerwy trzeba się targować. Panuje pogląd, że dla Chińczyków mieszkających w dużych miastach liczą się tylko pieniądze i pozycja społeczna (tzw. twarz), którą bezwzględnie wykorzystują w stosunku do  słabszych, mniej zamożnych, podwładnych itp. Im mniejsza miejscowość, tym ludzie są bardziej życzliwi, przyjaźni, pomocni.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem