Foto-poradnik turystyczny: Chiny - kraj kontrastów

Foto-poradnik turystyczny: Chiny - kraj kontrastów

Redakcja SwiatObrazu.pl prezentuje drugi z serii foto-poradników turystycznych pomocnych w planowaniu podróży. Dziś przedstawiamy Chiny - kraj bardzo specyficzny, z jednej strony cywilizowany, bezpieczny, z dynamicznie rozwijającą się gospodarką rynkową, a z drugiej strony pozbawiony swobód obywatelskich, wolnych mediów, w którym szwankuje służba zdrowia i szkolnictwo. Co warto uwiecznić i jaki sprzęt zabrać - o tym przeczytacie w niniejszym foto-poradniku.

Wprowadzenie


Wyruszając w daleką podróż, zawsze warto dowiedzieć się czegoś więcej o miejscu, w które się wybieramy i, bazując na tym, odpowiednio się przygotować. Równie ważne jak kupienie biletów, wiz, ubezpieczenia, spakowanie odpowiedniej dla danej strefy klimatycznej odzieży czy zaopatrzenie się w leki, których w miejscu naszego przeznaczenia możemy nie dostać, jest sensowny wybór sprzętu fotograficznego i umiejętność obchodzenia się z nim w często ekstremalnych warunkach. Dlatego też z góry warto zaplanować, czy będziemy spędzać czas w jednym miejscu, czy też zamierzamy podróżować. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, wówczas musimy wziąć ze sobą jedynie rzeczy bezwzględnie potrzebne i uniwersalne, pamiętając, że przez cały czas będziemy nosić je na własnych plecach. Jadąc do Chin, jednego z największych państw świata, założyłem, że chcę jak najwięcej zobaczyć, w związku z czym będę musiał dużo się przemieszczać. Dlatego też, kompletując sprzęt fotograficzny, postawiłem w równym stopniu na jakość, co na uniwersalność. Mój wybór padł na Olympusa E-30 z obiektywem Zuiko Digital 14-54 mm 1:2,8-3,5 II. To właśnie nim wykonałem większość zdjęć.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem