Fotograf, dla którego najważniejszy jest lód

Fotograf, dla którego najważniejszy jest lód

Paul Nicklen, wielokrotny laureat takich konkursów jak World Press Photo czy Wildlife Photographer of the Year jest niekwestionowanym mistrzem fotografowania krain skutych lodem. Dorastał bez telewizji i telefonu wśród małej kanadyjskiej społeczności Kimmirut – przyroda była towarzyszem jego zabaw, ale jak sam podkreśla - najważniejszą cechą jaką nabył w dzieciństwie jest cierpliwość. "To niesamowite, co można dostrzec, gdy siedzi się cicho" – mówi.


Zwykłe warunki pracy Paula, jak choćby nurkowanie w arktycznych wodach są zaliczane do najbardziej niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu. "Jeśliby wysłać pierwszego z brzegu fotografa na Arktykę na zdjęcia, prawdopodobnie spędzi 80 procent swojego czasu  na próbach przetrwania, a 20 procent czasu poświęci fotografowaniu. To niesamowite, ile czasu ludzie są w stanie poświęcić na próby utrzymania ciepła. Ja podczas pobytu w Arktyce 95 procent czasu fotografuję, a pięć poświęcam, żeby przeżyć. Chociaż z drugiej strony - gdyby wysłano mnie do dżungli Borneo, pewnie nie przeżyłbym dwóch dni. Żyję po prostu z zgodzie ze środowiskiem polarnym" – mówi fotograf.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem