Fotograf, którego aparatem małpa zrobiła słynne selfie jest bez grosza. Myśli o wyprowadzaniu psów za pieniądze

Fotograf, którego aparatem małpa zrobiła słynne selfie jest bez grosza. Myśli o wyprowadzaniu psów za pieniądze

Gdy amerykański sąd podczas apelacji zastanawiał się ponownie, czy samica makaka, która sama zrobiła sobie zdjęcia nie ma do nich praw autorskich, David Slater, którego aparatem małpa robiła zdjęcia oglądał transmisję procesu z domu w Wielkiej Brytanii. Fotograf nie mógł sobie pozwolić na bilet lotniczy do San Francisco, aby wziąć udział w rozprawie, nie może także sobie pozwolić na wymianę uszkodzonego sprzętu fotograficznego, ani zapłacić adwokatowi, który go bronił.


"Każdy fotograf marzy o fotografii podobnej do tej. Gdyby wszyscy dawali mi funta za każdym razem, gdy użyli zdjęcia, prawdopodobnie miałbym w kieszeni 40 milionów... A tak nie mam nic" – mówi fotograf.
 
Fotograf przyznaje, że zarobił kilka tysięcy funtów, gdy zdjęcia stały się popularne - wystarczająco, aby pokryć koszty podróży do Indonezji. Jednak gdy fotografie stały się tematem skomplikowanego sporu prawnego, przychody z ich publikacji zniknęły, za to pojawiły się dodatkowe wydatki.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem