30 września 2021, 14:00
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 1471 razy

Niezwykłe ujęcie z własnego ogrodu

Niezwykłe ujęcie z własnego ogrodu

Czasami, aby wykonać niezwykłą fotografię, wystarczy wyjść do własnego ogrodu - Właśnie tak zrobił indonezyjski fotograf przyrody Ajar Setiadi, który we własnym ogrodzie uchwycił małe żabki, używające kwiatów jak parasola.

Urocza scenka sfotografowana we własnym ogrodzie 

Tak łatwo zapomnieć, że tuż obok nas żyją niezwykłe gatunki zwierząt. Od dziecka indonezyjski fotograf przyrody Ajar Setiadi był zafascynowany organizmami, które żyją w jego najbliższym otoczeniu. Dokumentuje życie żab zamieszkujących jego ogród. Jednym z najciekawszych ujęć jest to, które przedstawia te maleńkie płazy chowające się przed deszczem pod kwiatem. 
 
fotografia przyrodnicza
 
fot. Ajar Setiadi
 
"Właściwie te żaby są moimi zwierzętami domowymi" stwierdza Ajar Setiadi. Często spotyka je we własnym ogrodzie i stara się je fotografować. Są wdzięcznym tematem zdjęć, gdyż są pełne uroku i są wzorcem cierpliwych modeli w świecie przyrody. 
 
Fotogarf wykonał wyjątkowe zdjęcie, na którym żaby wyglądają tak, jakby chowały się przed deszczem pod parasolem z kwiatu. Co więcej robi to para żab, więc obrazek stanowi całkiem romantyczną scenkę. Jedna z żab obejmuje drugą, a wokół panuje letni deszcz. Cóż - to naprawdę bajkowa scenka. 
 
Chociaż Ajar Setiadi jest indonezyjskim fotografem i jego domowymi pupilami są gatunki dla nas egzotyczne, warto pamiętać, że także w naszym otoczeniu jest masa niezwykłych zwierząt, które warto uważnie podglądać. Z pewnością fotograf ogrodowych żab byłby zachwycony naszymi zwierzakami, które dla niego byłyby egzotycznymi organizmami z drugiego końca świata. 


www.swiatobrazu.pl