21 listopada 2022, 12:30
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 727 razy

Fotograf ujawnia, że Królowa Elżbieta nienawidziła swoich rąk

Fotograf ujawnia, że Królowa Elżbieta nienawidziła swoich rąk

Rankin, brytyjski fotograf, ujawnił, iż Królowa Elżbieta II odrzuciła jego prośbę o pozowanie, gdyż nienawidziła fotografowania swoich dłoni.Fotograf zdradza tajemnice z życia Królowej Elżbiety II

Rankin w podcaście Tea with Twiggy mówił, że Królowa odmówiła sfotografowania się z mieczem z powodu niechęci, jaką miała do własnych dłoni. Fotograf, którego prawdziwe imię i nazwisko brzmi John Rankin Waddell, zdradził, że poczuł dumę, gdy Królowa Elżbieta II wkroczyła do sali tronowej, w której odbywała się sesja zdjęciowa w 2002 roku. 
 
królowa elżbieta ii
 
Królowa Elżbieta II / Źródło: Wikipedia
 
Jednocześnie przyznaje, że nie czuł od niej żadnego przesadnego dystansu, jego zdaniem monarchini była zabawna i w dobrym nastroju. Jednakże gdy poprosił ją o pozowanie z mieczem trzymanym w dłoni, ta stwierdziła, że nie może zgodzić się na ten pomysł, gdyż nie lubi swoich dłoni. 
 
Rankin zdradził także, że chciał uchwycić poczucie humoru królowej po tym, jak zobaczył ją śmiejącą się wraz z towarzyszącym jej lokajem. Ostatecznie udało się fotografowi zrobić portret uśmiechniętej Królowej Elżbiety II - dokładnie taki, jaki chciał wykonać. Fotograf zdradził także, że podczas jednej z wystaw zbiorowych zdjęć królowej przedstawiciele pałacu stwierdzili, że jest to jedno z ich ulubionych, gdyż przedstawia Królową Elżbietę II pełną życia. 
 
Takie anegdoty są cenne dla tych, którzy śledzili życie zmarłej królowej, gdyż ta nie udzielała nigdy wywiadów. 
 
 
Kursy fotograficzne on-line w abonamencie


www.swiatobrazu.pl