Fotograf usunął konta w mediach społecznościowych, na których zgromadził 60 000 fanów

Fotograf usunął konta w mediach społecznościowych, na których zgromadził 60 000 fanów

Nick Fancher pewnego ranka usunął wszystkie konta w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie, Twitterze i Facebooku. Zgromadził na nich dotychczas 60 000 fanów. Zapewne niektórzy uznają takie posunięcie za szalone, jednak fotograf postanowił uzasadnić swoją decyzję. Warto poznać jego argumenty.


Fancher, którego twórczość mieliśmy przyjemność prezentować już na łamach serwisu SwiatObrazu.pl, od pewno czasu zaczął przeprowadzać wywiady z fotografami z branży. W jednym z wywiadów rozmawiał z włoską fotografką Sarą Lando. Fotografka zwróciła uwagę na zagrożenie, jakie niesie za sobą publikowanie prac w mediach społecznościowych. Te działania mogą zasadniczo zmienić sposób, w jaki tworzymy fotografie.
 
W rozmowie Sara Lando zauważa, że z czasem media społecznościowe "tresują nas" do tworzenia i publikowania tak, aby podobało się to algorytmom. Jeśli post działa naprawdę dobrze, a obserwujący entuzjastycznie reaguje na pewien rodzaj zdjęć lub techniki, zaczynamy tworzyć, by replikować tę reakcję.
 
"Na przykład, gdy umieszczam obraz z dużą ilością koloru czerwonego lub z efektem shutter drag (wprowadzenie do obrazu ciekawego rozmycia źródeł oświetlenia), te będą miały dwa lub trzy razy większą ilość polubień czy całkowity zasięg, niż moje pozostałe posty. Z biegiem czasu zaczęło mnie to motywować nie tylko do publikowania kolejnych zdjęć z shutter drag lub czerwienią, ale także do fotografowania w ten sposób. Moja sztuka stawała się pewnego rodzaju memem" – mówi Nick Fancher.
Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem