11 grudnia 2018, 09:26
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2054 razy

Bogata rodzina chce wynająć fotografa podróżnego za 100 000 USD rocznie

Bogata rodzina chce wynająć fotografa podróżnego za 100 000 USD rocznie

Jeżeli uwielbiasz fotografować i podróżować, to pewna zamożna rodzina z Wielkiej Brytanii ma dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Zamierza ona zatrudnić fotografa lub fotografkę, który będzie podróżował z nią po całym świecie i uwieczniał chwile z jej życia. W ramach wynagrodzenia autor lub autorka zdjęć otrzyma 100 000 USD rocznie - dodatkowo zostaną ufundowane wszystkie przeloty, przejazdy, noclegi, posiłki i inne wydatki związane z podróżowaniem.

Praca marzeń dla fotografa podróżnego

Oferta została zgłoszona za pośrednictwem portalu Perfocal, który służy do rezerwacji fotografów. W ramach bezpośredniego kontaktu z serwisem, jeden z członków rodziny przedstawił szczegóły oferty. Potrzebna jest osoba, która będzie podróżowała z rodziną po całym świecie i wykonywała zdjęcia. Pojedynczy wyjazd będzie trwał do 3 miesięcy, a w ciągu dnia fotograf powinien pracować do 10 godzin. Poza solidną wypłatą wynoszącą około 102 000 USD autorowi fotografii będzie przysługiwało wynagrodzenie chorobowe i 30 dni urlopu.

fotograf

Źródło: blog.prefocal.com

Rodzina jest w posiadaniu domów i nieruchomości w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Australii. Zatrudniona osoba będzie miała okazję uczestniczyć w wielu niesamowitych wydarzeniach, takich jak np. Grand Prix Formuły 1 w Monako, Mardi Gras w Nowym Orleanie czy w zjazdach narciarskich w Val d’Isere.

"Istotne jest to, aby wybrana osoba była w stanie szybko zebrać się do podróży i nie mieć problemu z przebywaniem poza domem przez większą część roku" - pisze osoba reprezentująca rodzinę. Zleceniodawcy mają nadzieję, że uda się znaleźć odpowiednią osobę do lutego 2019, kiedy to wybierają się pierwszą podróż. Początkowa umowa zostanie zawarta na rok - z możliwością przedłużenia, jeśli "chemia" pomiędzy fotografem a członkami rodziny będzie odpowiednia.

fotograf

Idealny kandydat powinien mieć co najmniej 5 lat doświadczenia w fotografowaniu życia bogatych i sławnych ludzi. Ci którzy przejdą wstępną selekcję, będą poddani różnym sprawdzianom. Tożsamość rodziny pozostanie anonimowa aż do momentu rozmowy kwalifikacyjnej.

Założyciel firmy Prefocal Tony Xu przyznał, że początkowo czuł się zaskoczony tą ofertą. Jednakże "biorąc pod uwagę, że zgłoszenia przysyłane do portalu dotyczą znalezienia idealnych autorów sesji, tym razem też chodzi w gruncie rzeczy o doskonałe dopasowanie do siebie modeli i fotografa".

Jeżeli interesuje Cię ta praca i spełniasz wstępne warunki, to możesz zgłosić swoja kandydaturę za pomocą formularza znajdującego się na tej stronie.

[kn_advert]

Wokół tematu:

Profesjonaliści znaleźli nową niszę: fotografia wakacyjna na zamówienieMasz zarezerwowany lot, hotel, jesteś spakowany i gotowy do wyjazdu. Wystarczy? Nie. Potrzebujesz jeszcze fotografa, który przedstawi cię w jak najlepszym świetle i pokaże, że bawiłeś się najlepiej w życiu.

 

Z pamiętnika fotografa, który osiągnął sukcesNie jest łatwo zostać profesjonalnym fotografem i każdy z nas dobrze o tym wie. Wyzwaniem jest wszystko: klienci, krytyka, sprzęt, przeciwności losu... Przeszkodą do pokonania jesteśmy też my sami, ponieważ stawanie się fotografem polega na ciągłym rozwoju.

 

Mamo, ze mną wszystko w porządku - pomysłowa fotografia podróżniczaGdy Jonathan Kubben Quiñonez zrezygnował ze stanowiska doradcy biznesowego w Brukseli, sprzedał swój samochód i zarezerwował bilet w jedną stronę na Kubę w marcu 2016 r., bardzo zmartwił swoją mamę. Aby uspokoić matczyne serce wciąż podróżując po świecie.

 

 

 www.swiatobrazu.pl