Fotograf został ukąszony przez czarną mambę - przeżył i trafił do Wikipedii

Fotograf został ukąszony przez czarną mambę - przeżył i trafił do Wikipedii

Nazwisko fotografa Marka Laita trafiło do Wikipedii z dość niezwykłego powodu: został ukąszony przez czarną mambę (to jeden z najgroźniejszych i najszybszych węży na świecie) i przeżył. Co jednak nas najbardziej interesuje, przypadkowo uchwycił moment ukąszenia na zdjęciu.


Incydent miał miejsce w 2012 roku podczas realizacji materiału zdjęciowego dla albumu Serpentine – przedstawiającego portrety najbardziej niezwykłych gatunków węży.
 
Jednym z modeli została czarna mamba, uważana za jeden z gatunków najbardziej niebezpiecznych dla ludzi. Ugryzienie zazwyczaj powoduje zapaść w ciągu 45 minut, a śmierć kilka godzin później. Istnieje antidotum, ale w zasadzie wszystkie ukąszenia czarnej mamby równoznaczne są z wyrokiem śmierci.
 
Mark Laita fotografował węża w domu hodowcy w Ameryce Środkowej. Chociaż większość właścicieli jadowitych węży usuwa im gruczoły jadowe, ten konkretny był jeszcze w pełni jadowity. Oczywiście specjalne środki ostrożności zostały zachowane, np. fotograf nosił krótkie szorty, aby nie straszyć i nie denerwować węży ruchami nogawek spodni (i być pewnym, że nie wślizgnął się do jednej nich).

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem