Fotograf notujący, Martin Bogren

Fotograf notujący, Martin Bogren

W warszawskiej Yours Gallery trwa wystawa fotografii szwedzkiego autora, Martina Bogrena. Choć uznawany jest on za dokumentalistę, jego zdjęcia są niezwykle osobiste.


Dorosłe życie Martina Bogrena zaczęło się na początku lat 90. ubiegłego wieku i bynajmniej nie było związane z fotografią. Szwed był bowiem muzykiem z rockowym zespole i początkowo z tym właśnie wiązał swoją przyszłość. Jak to bywa jednak zwykle wśród kapel, które dopiero zaczynają karierę ? brakowało na wszystko pieniędzy i członkowie zespołu musieli zajmować się sprawami nie związanymi z muzyką. Tym samym Bogren zaczął fotografować ? i zespół, w którym sam grał, i inne kapele.
Jak się łatwo domyślić ? szybko okazało się, że robienie zdjęć wychodzi mu bardzo dobrze i to na tym polu zaczął odnosić sukcesy. Jednym z nich jest wydany w 1996 roku album (warto dodać, że była to pierwsza, wydana przez Bogrena książka), złożony ze zdjęć, zrobionych zespołowi The Cardigans podczas ich trasy koncertowej. Ta publikacja otworzyła drzwi do magazynów muzycznych, wytwórni i klubów, z którymi Bogren zaczął współpracować jako fotograf.
Jednak dziś mało kto pamięta tamte jego zdjęcia (choć przecież nie powstały aż tak dawno tematu). Lata pracy w zawodzie pomogły mu ukształtować własny styl, język, a także wybrać tematykę, która go najbardziej interesuje prywatnie, nie zarobkowo. I tak zaczęły powstawać osobiste projekty ? a ?Notes?, który możemy teraz oglądać w Warszawie jest jednym z nich.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem