13 lipca 2010, 12:06
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 4729 razy

Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficzne - nowa książka wydawnictwa Helion

Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficzne - nowa książka wydawnictwa Helion

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem nowej pozycji wydawnictwa Helion - "Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficzne". Książka została wydana pod patronatem medialnym SwiatObrazu.pl.

Z lektury książki "Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficzne" dowiecie się, jak korzystać z technik, które zmienią zwykłą fotografię w obraz poniekąd surrealistyczny. Pierwszym krokiem jest sięgnięcie po filtr IR lub odpowiednia modyfikacja "normalnego" zdjęcia za pomocą programów graficznych. Z dobrodziejstw tego typu fotografii może korzystać każdy - i fotoamator, i zawodowiec. Poniżej listujemy kilka zagadnień, które zostały wyczerpująco omówione w nowym podręczniku autorstwa Deborah Sandidge:

Mająca 256 stron "Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficzne" kosztuje 59 złotych i jest już dostępna w sprzedaży. Polecamy lekturę całej książki. Można ją kupić tutaj.

Opis książki "Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficzne"

Fotografia analogowa powoli odchodzi w przeszłość. Z coraz większym sukcesem zastępuje ją cud technologii cyfrowej, pozwalający czerpać pełną radość z robienia zdjęć, z pominięciem wszelkich dotychczasowych niedogodności - takich jak czasochłonny proces wywoływania oraz ciągły niepokój, że odrobina światła albo niekompetentny technik zrujnują negatyw z cennymi fotkami. Format cyfrowy dla wszystkich ludzi obdarzonych talentem i kreatywnością oznacza wręcz nieograniczone możliwości. Ta niezwykła książka oferuje techniki, które pozwolą Ci eksperymentować do woli. Jedyną barierą będzie Twoja własna wyobraźnia.

Poznaj hipnotyzujący świat fotografowania w podczerwieni. Teraz nie musisz już ograniczać się do tego, co zarejestrował Twój aparat - możesz kreować zupełnie nowe efekty. Wystarczy sięgnąć po filtr IR lub odpowiednio przerobiony aparat, a zaczniesz zmieniać zwykłe krajobrazy w przestrzenie nieziemskie i magiczne. W podczerwieni mogą robić zdjęcia zarówno fotoamatorzy, jak i profesjonaliści. Chociaż promieniowania tego nie można dostrzec gołym okiem, można nauczyć się wizualizować jego charakterystykę i efekty - widzieć je oczami wyobraźni - a potem tworzyć surrealistyczne fotografie, oparte na jego niezwykłych cechach.

"Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficzne" - spis treści

Rozdział 1. O podczerwieni (19)

Rozdział 2. Wstęp do fotografowania w podczerwieni (33)

Rozdział 3. Podstawy komponowania zdjęć IR (53)

Rozdział 4. Fotografowanie konkretnych obiektów (75)

Rozdział 5. Tworzenie efektów specjalnych na etapie fotografowania (101)

Rozdział 6. Poszerzanie zakresu tonalnego i łączenie zdjęć (123)

Rozdział 7. Przetwarzanie zdjęć IR w Photoshopie (143)

Rozdział 8. Twórcza praca w Photoshopie (165)

Rozdział 9. Symulowanie efektu IR w Photoshopie (197)

Rozdział 10. Inspiracje (213)

Dodatek A Zasoby (235)

Słowniczek (239)

Skorowidz (245)www.swiatobrazu.pl