Kiedy pasja staje się sposobem na życie - fotografia górska Alexandra Buisse'a

Kiedy pasja staje się sposobem na życie - fotografia górska Alexandra Buisse'a

Fotografia górska i wspinaczkowa to wielka miłość Alexandra Buisse’a. Stała się również jego wymarzoną pracą. Jak doszło do tego, że wykonuje zdjęcia dla takich klientów, jak Red Bull, Sports Illustrated, Patagonia, magazyn Outer Edge i wielu innych, opowiada sam autor.


Pierwszym klientem Alexandra Buisse’a była firma Montane, która znalazła jego zdjęcie w Internecie, a następnie zwróciła się z propozycją współpracy. Minęło pół roku, zanim fotograf przystąpił do wykonywania zdjęć, w tym czasie wymienili setki e-maili, odbyło się wiele spotkań. Fotograf przyznaje, że szukając nowych klientów, wysyłał swoją ofertę w postaci wiadomości e-mail. Jednak bez większych rezultatów. Pierwsze sukcesy w pozyskaniu nowych klientów osiągnął, gdy pojechał na największe branżowe targi i prezentował swoje prace w postaci wydrukowanego albumu fotograficznego. Teraz używa wyłącznie iPada do prezentacji fotografii. "Dzięki temu łatwo dostroić wybór zdjęć do klienta. Pokazuję im główny zbiór kilkunastu zdjęć odpowiednio dobranych do ich potrzeb, a następnie proponuję, aby zobaczyli więcej - mam przygotowane konkretne galerie sportowe (jazda na nartach, wspinaczka, paralotniarstwo, itd.)" -  mówi fotograf.
 
fotografia górska
Fot. Alexandre Buisse
 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem