Fotografia i nauka: Archeologia z lotu ptaka

Fotografia i nauka: Archeologia z lotu ptaka

Fotografia i nauka, to nowy wyjątkowy cykl artykułów, który przeprowadzi Was przez te dziedziny nauki, gdzie zdjęcia odgrywają kluczową rolę.

„Aby zostać archeologiem powinno się być ptakiem”. Te słowa brytyjskiego lekarza i zapalonego archeologa-amatora, dr Williama Freemana, najlepiej oddają istotę tej cudownej dziedziny jaką jest rozwiązywanie zagadek przeszłości z przestworzy.


Droga do niej nie była jednak łatwa. Połączenie dwóch dyscyplin, lotnictwa i archeologii, nastąpiło znacznie później aniżeli skonstruowanie pierwszych maszyn latających, balonów czy dagerotypu, protoplasty aparatu fotograficznego. Pierwszy załogowy lot balonem, napędzanym rozgrzanym powietrzem, odbyli w Wersalu bracia Joseph i Jacques Montgolfier już w 1783 roku, natomiast wspomniane urządzenie Louisa Daguerre'a powstało niespełna pół wieku później.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem