3 grudnia 2013, 19:02
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 17316 razy

Fotografia jest dla mnie sposobem patrzenia na życie - Janusz Gajos

Fotografia jest dla mnie sposobem patrzenia na życie - Janusz Gajos

Do 11 grudnia 2013 roku można zobaczyć w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie wystawę fotografii aktora Janusza Gajosa. Ekspozycja zawiera kilkanaście prac autora. Są to głównie zdjęcia z podróży: do Wenecji, Rio de Janeiro, Norwegii oraz portrety.

"Pokazałem tu parę zdjęć z podróży, większość przedstawia krainę, którą odwiedziłem po raz pierwszy w życiu, daleką północ w Norwegii, która czaruje kolorami i światłem. Mogę powiedzieć, że właściwie specjalnie tam się wybrałem, żeby zobaczyć jak to wygląda" - mówi Janusz Gajos.
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
 
"Fotografowanie ludzi to przede wszystkim zajęcie bardzo krępujące. Jest to wkraczanie w czyjąś prywatność. Z drugiej strony, bardzo ciekawi mnie podglądanie ludzi. To jest pewnie odruch mojego działania zawodowego. Nie wiem, czy zostanę z tego rozgrzeszony, ale czasem nie mogę się powstrzymać przed zrobieniem zdjęcia człowiekowi, który niczego nie udaje" - dodaje autor zdjęć.
 
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
Janusz Gajos uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich aktorów. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród za wybitne osiągnięcia aktorskie. Występował w ponad stu filmach fabularnych i spektaklach telewizyjnych. W swojej karierze aktorskiej stworzył również wiele wybitnych kreacji w rolach teatralnych, między innymi w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrze Komedia, Kwadrat, Teatrze Polskim, Dramatycznym, Powszechnym i Narodowym. Janusz Gajos od wielu lat zafascynowany jest także fotografią. 
 
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
"Fotografie Janusza Gajosa cechuje czujność oka i wrażliwość na niekiedy bardzo dyskretne, zatopione w codzienności motywy. W ponadczasowy sposób artysta zatrzymuje w kadrze także refleksyjne piękno pejzażu." - czytamy na stronie Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
 
[kn_advert]
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
ul. Świętokrzyska 32, Warszawa
 
Wystawa jest czynna do 11 grudnia 2013 roku od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.00 oraz w soboty w godzinach 11-15.00.
 
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
 
 
Fot.  Janusz Gajos
 
 
 
 
Fot.  Janusz Gajos


www.swiatobrazu.pl