Pustka na fotografiach krajobrazowych, która obrazuje ciszę

Pustka na fotografiach krajobrazowych, która obrazuje ciszę

Samir Belhamra tworzy fotografie krajobrazowe, które łączą rzeczywistość z fantazją. Artysta ten pochodzi z południowej Francji i wykorzystuje rodzime krajobrazy, takie jak lazurowe wybrzeża i pola lawendy, aby uchwycić na zdjęciach… ciszę.


Podobnie jak w przypadku innych realizacji tego autora, projekt zatytułowany "Zapach ciszy" łączy w sobie umiejętności fotograficzne i graficzne. Artysta czerpiąc z obu talentów wyczarowuje marzycielskie krajobrazy oparte na rzeczywistości, ale jednocześnie surrealistyczne. Samir Belhamra skupia się w tych fotografiach na tym, czym jest cisza.
 
Aby wywołać wrażenie panującej na obrazach ciszy, autor przedstawia krajobrazy pozbawione ruchu i bez śladów działania ludzkości. Opierając się na wprowadzających spokój elementach, takich jak półksiężyc, chmury wiszące nad plażą, relaksujących wzorach na piasku i gwiaździstym niebie Belhamra potrafi na swoich obrazach wyczarować spokój i uchwycić milcząca naturę. 
 
Dla fotografa "cisza stanowi najwyższą formę myślenia", stąd postanowił ustanowić ją bohaterem swoich prac. Zdjęcia stanowią jej kontemplację i mają właściwości wyciszające, pozwalając zgodnie z zamysłem autora "spojrzeć w głąb siebie". Samir Belhamra podkreśla, że cisza stanowi dla niego także "niemy głos" na temat tego, jakie jest miejsce człowieka we wszechświecie.
 
Poniżej możesz zobaczyć wybrane prace tego autora z cyklu "Zapach ciszy".

Fotografia krajobrazowa przedstawiająca ciszę


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem