Fotografia krajobrazowa jak kolorowe sny o słodyczach

Fotografia krajobrazowa jak kolorowe sny o słodyczach

Gdyby kazano Wam przywołać z pamięci najpiękniejsze krajobrazy, większość z Was pomyślałaby o zielonych wzgórzach, błękitnych jeziorach i rwących rzekach. Ostre róże, fiolety i czerwienie nie byłby pierwszymi skojarzeniami, jednak fotograf Zak van Biljon, w swoim cyklu „Moderizing Nature” udowadnia, że sprawdzają się doskonale. Oszałamiające fotografie krajobrazu wykonane w podczerwieni mają zachęcić nas do refleksji nad postrzeganiem przyrody.


Utalentowany fotograf, na co dzień mieszkający w Zurychu, fotografuje górskie krajobrazy Szwajcarii. Od magentowych kanionów i wzgórz, po pola fuksji, zdjęcia van Biljona wyglądają jak kolorowe sny o słodyczach. Fotografie krajobrazów w podczerwieni mają wielu znakomitych autorów, jednak Zak van Biljon zapewnia im świeże spojrzenie inspirowane technologią i milionami zdjęć przyrody zamieszczanych w mediach społecznościowych, na które nakładane są fotograficzny filtry cyfrowe. "Ludzie są przytłoczeni nieodpartą atrakcyjnością jasnych, żywych świateł ekranów. Sztuczne staje się rzeczywiste, a naturalna rzeczywistość lub rzeczywistość przyrody są hipnotyzowane za pomocą technologii, takich jak fotograficzne filtry cyfrowe" – mówi.
Reklama

Najpopularniejsze e-kursy


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem