16 listopada 2020, 11:12
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3165 razy

Dynamizm pogody na Islandii na fotografii krajobrazu

Dynamizm pogody na Islandii na fotografii krajobrazu

W ostatnim czasie pandemia ponownie zmusiła wszystkich do ograniczenia wyjazdów - W związku z tym postanowiliśmy opowiedzieć o fotografii, która jak w soczewce ukazuje zdumiewające piękno krajobrazu Islandii. Rosyjski fotograf Mikhail Shcheglov miał wiele szczęścia i znalazł się dokładnie w idealnym miejscu i czasie, wykonując zapadającą w pamięć fotografię zmieniającej się pogody.

Piękno chwili tuż przed burzą - oszałamiająca fotografia krajobrazowa

Islandia słynie z naturalnego piękna i zróżnicowanego krajobrazu, który obejmuje góry, wulkany i gejzery. Ze względu na położenie, krajobraz tej wyspy wyróżnia się dużą zmiennością. To wszystko na swojej fotografii połączył pochodzący z Moskwy Mikhail Shcheglov, który na przylądku Dyrhólaey znajdującym się w południowej Islandii uchwycił fascynującą scenę. Podczas gdy Słonce oświetla rośliny na pierwszym planie, w tle, wśród trwającej jeszcze ulewy, wyłania się tęcza. 
 
fotografia krajobrazowa
 
fot. Mikhail Shcheglov 
 
"Pogoda na Islandii zmienia się niezwykle szybko - silne wiatry rysują na niebie fantastyczne obrazy, których sekwencja dynamicznie następuje po sobie" opowiada autor opisywanego zdjęcia. Aby więc uchwycić te dynamiczne piękno, fotograf krajobrazowy musi działać niemal jak fotoreporter. "Musisz stać, trzymając aparat cały czas w gotowości, aby sfotografować te niezwykłe momenty przemiany natury" zdradza Mikhail Shcheglov.
 
Podczas wieczornego spaceru tuż przed burzą ta sztuka udała się 51-letniemu rosyjskiemu fotografowi. Jego wspaniałe zdjęć zatytułowane po prostu "Przed burzą" zostało nawet docenione poprzez zamieszczenie go na tzw. Shortlist konkursu fotograficznego Royal Meteorogical Society Weather Photographer of the Year 2020. Autorowi tego niezwykłego zdjęcia pozostaje pogratulować, a pasjonatom fotografii krajobrazowej życzyć szybkiego powrotu do pełnej, fotograficznej aktywności - i tak udanych kadrów. 
 


www.swiatobrazu.pl