Fotografia na świecie: Egipt

Fotografia na świecie: Egipt

Egipt słynie przede wszystkim z tego, że jest jednym z ulubionych miejsc fotografów z całego świata. W XX wieku przyjeżdżali tu najwięksi, aby fotografować fascynujące plenery, ale i codzienność kraju. Również egipscy fotografowie mają niemałe dokonania, które zamierzamy zaprezentować w bieżącym odcinku cyklu „Fotografia na świecie”.

Riad Shehata


Fascynująca historia, dorobek cywilizacyjny, ale i codzienność Egiptu sprawiły, że kraj ten od zawsze przyciągał licznych artystów – w tym również fotografów. W XIX wieku popularne były wyprawy szlakiem starożytnych, a fotografia podążała śladem archeologii, rejestrując ślady świetności kraju faraonów. Antonio Beato, angielsko-włoski fotograf pejzażysta, rejestrował zabytki Kairu i Luksoru; w 1862 otworzył własne studio w Egipcie. Wyprawy egiptologiczne przełomu wieków zawdzięczają szczegółową dokumentację obecności Harry'ego Burtona z nowojorskiego Metropolitan Museum of Art. James Robertson, znany jako pionier fotografii wojennej, miał na swoim koncie również epizod egipski.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem