Fotografia na świecie: Liban

Fotografia na świecie: Liban

Bliski Wschód w fotografii kojarzymy na ogół z poruszającym fotoreportażem; to część świata, w której konflikty i napięcia są codziennością. W niniejszym odcinku „Fotografii na świecie” poznamy kilku fotografów z Libanu, zarówno dokumentalistów, jak i przedstawicieli fotografii artystycznej, również komentujących swoją rzeczywistość.

Souheil Semaan


O Libanie w kontekście fotografii najwięcej mówiono w mediach za sprawą kontrowersji wokół relacji z konfliktu izraelsko-libańskiego w roku 2006. Skandal wokół "Hezbollywood", jak mówiono w mediach o sprawie, dotyczył manipulacji treścią, wprowadzania w błąd i braku obiektywizmu. Ujawniono, że Adrian Hajj z Reutersa retuszował fotografie przedstawiające izraelskie ataki na Liban ("mnożył" spadające pociski czy powiększał ilość dymu nad Bejrutem). Pojawiały się również zarzuty, że niektóre ze zdjęć były zainscenizowane lub pod pisane niezgodnie z faktami, aby przedstawić Izrael jako bezwzględnego agresora, który mierzy w ludność cywilną.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem