Fotografia na świecie: Maroko

Fotografia na świecie: Maroko

Od "fotografa królów" Mohameda Maradji po młodych artystów, takich jak Yto Barrada czy Lalla Essaydi - w cyklu "Fotografia na świecie" poznajemy tym razem dorobek fotografów marokańskich.

Mohammed Maradji


Znawczyni fotografii marokańskiej, Marie Moignard pisze, że chociaż fotografowie z Zachodu dominowali w Maroku przez długi czas i kraj ten widziany był "okiem przybysza", Marokańczycy mogą pochwalić się bogatą historią lokalnej fotografii, którą obecnie z zapałem odkrywają na nowo. Młodzi twórcy (często pracujący we Francji i USA) odkrywają dawne dziedzictwo i nawiązują do niego, ale również przemawiają swoim własnym głosem. Czar Maghrebu fascynował przez dziesiątki lat artystów z wielu krajów. Do Marrakeszu i Tangeru przybywali beatnicy, hipisi, inspiracji szukali William S. Burroughs, Tennessee Williams, Paul Bowles i Brian Jones z Rolling Stonesów. Marokański teatr, muzyka i literatura oczarowały świat. Okazuje się jednak, że również fotografia warta jest bliższego poznania.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem