Fotografia na świecie: Nowa Zelandia

Fotografia na świecie: Nowa Zelandia

Nowa Zelandia ze swoimi baśniowymi krajobrazami wydaje się być wymarzonym krajem do fotografowania. Czy jednak znamy fotografów pochodzących z tego pięknego kraju? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Fotografia na świecie".


Burton Brothers


Od kiedy Peter Jackson nakręcił tu Władcę Pierścieni, Nowa Zelandia stała się modnym kierunkiem  podróży, również dla fotografów. Wyjątkowo malownicze pejzaże zachęcają, by utrwalać je na kliszy i dostarczają niezawodnych inspiracji. A jak fotografują Nowozelandczycy? W cyklu Fotografia na świecie zapraszamy na spotkanie z tamtejszą sceną fotograficzną.

Najbardziej znanymi fotografami Nowej Zelandii w XIX wieku byli bracia Burton, przybyli z Anglii. Wspólnie założyli atelier w mieście Dunedin, podróżowali również po całym kraju, świadcząc usługi fotograficzne. Odwiedzali również Fidżi i Samoa, rejestrując sceny z codziennego życia tamtejszych mieszkańców. Reprodukcje rozpowszechniane przez firmę Burton Brothers, przedstawiające atrakcje Nowej Zelandii, cieszyły się olbrzymią popularnością i do dziś dostępne są w formie plakatów i pocztówek.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem