Fotografia na świecie: Oceania

Fotografia na świecie: Oceania

W kolejnej części cyklu "Fotografia na świecie" udajemy się do krainy wysp. Jaka fotografia powstaje na wyspach Oceanii? Dowiemy się w bieżącym odcinku.


Greg Semu


Archipelagi Oceanii obejmują ponad 7,5 tysiąca wysp i obszar ok. 8,5 mln km². Ta część świata, przez wielu uważana za prawdziwie rajską, nie jest gęsto zaludniona i pozostaje w powszechnym mniemaniu nieznaną, egzotyczną krainą koralowców i wulkanów. We wcześniej publikowanych artykułach przyglądaliśmy się fotografii w Australii i Nowej Zelandii. Tym razem czas zapoznać się z tym, co dzieje się na pozostałych wyspach. Z pewnością warto.

Greg Semu to postać równie ciekawa, jak jego twórczość. Jest prawdziwym obywatelem świata: jego rodzina pochodzi z Samoa, wychowywał się w Nowej Zelandii, a od dwudziestego roku życia podróżuje po świecie "w poszukiwaniu przygód, sławy, fortuny, miłości, a wreszcie – aby poznać siebie samego". Jego prace kwalifikowane są jako fotografia artystyczna, ale niepozbawiona komercyjnego zacięcia. Fascynuje go historia wysp Pacyfiku, ale i ikonografia klasycznego malarstwa europejskiego – opowiada w ten sposób o kolonizacji wysp, o tym, jak Europejczycy wyobrażali sobie "dzikiego" i o tym, co to znaczy być Samoańczykiem i Maorysem dziś.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem