Fotografia na świecie: Serbia

Fotografia na świecie: Serbia

W cyklu "Fotografia na świecie" odwiedzamy Serbię, kraj, w którym obecnie wiele dzieje się na polu fotografii i trwa równie wiele dyskusji na ten temat. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym autorom i zjawiskom.

Kamerades


"Fotografia to sztuka, którą w Serbii zawsze spychano w ciemny kąt i która nikogo oprócz nas nie obchodzi", mówił z goryczą Milovan Milenković z kolektywu Kamerades. Grupy takie jak Kamerades starają się ożywić fotografię dokumentalną w Serbii. "W Serbii nie było nigdy czegoś takiego jak fotoreportaż, więc musieliśmy wynaleźć go od początku", dodaje. W wywiadzie udzielonym magazynowi Dvafoto nie szczędzi przykrych słów serbskiej scenie fotograficznej, przekonując, że cudem jest fakt, że fotografowie mają wystarczająco siły woli, aby pracować zawodowo w tak niesprzyjających im warunkach. Kamerades zwrócili na siebie uwagę odważnymi, świeżymi reportażami. W skład kolektywu wchodzą Saša Čolić, Nemanja Jovanović, Milovan Milenković, Nemanja Pančić, Marko Risović i Marko Rupena.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem