Fotografia na świecie: Singapur

Fotografia na świecie: Singapur

W naszych fotograficznych wędrówkach po świecie odwiedzamy kraj bez gumy do żucia. Niesłychanie zamożne państwo-miasto, Singapur, ma za to wiele do zaoferowania jeśli chodzi o fotografię.

Yip Cheong-Fun


Singapur słynie z wielkomiejskiego charakteru, wysokich standardów życia i surowego prawa. Pełne lśniących wieżowców państwo-miasto, w którym ściśle zabronione jest żucie gumy, jest ojczyzną ciekawych fotografów, którzy znakomicie radzą sobie zarówno na polu fotografii mody, fotografii krajobrazowej, jak i kreatywnych, konceptualnych sesji. Poznajmy kilku z nich.

Zacznijmy od początku: w roku 1959 Miasto Lwa, poprzednio podlegające Wielkiej Brytanii, uzyskało autonomię i tak zaczęła się niezależna historia Singapuru. Symbolem tego doniosłego wydarzenia stała się fotografia Wiosłowanie o poranku, której autorem był Yip Cheong-Fun. "To świt nowej nadziei i nowego życia dla Singapuru", skomentował zdjęcie jego autor, który z biegiem lat został uznany za jednego z najważniejszych lokalnych artystów. Rząd docenił jego prace, przyznając mu specjalną nagrodę za "twórczość, która odzwierciedla singapurskie wartości i styl życia". Yip Cheong-Fun zajmował się pejzażem, fotografią miasta, portretem, scenami z życia rodzinnego, jednak jego największą specjalnością stał się pejzaż morski.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem