Konkurs fotografii podczerwonej - zobacz światy niemal z innej planety

Konkurs fotografii podczerwonej - zobacz światy niemal z innej planety

Fotografowanie w podczerwieni pozwala na zupełnie nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Filtr podczerwieni zmienia zwykły krajobraz w taki, który wydaje się pochodzić z innej planety. W celu uhonorowania tego spojrzenia sklep internetowy i strona e-learningowa Kolari Vision zorganizowała konkurs, którego hasło przewodnie brzmiało „Życie w innym świetle”. Jury wybrało zwycięskie prace spośród 2800 zgłoszeń. Tegoroczna edycja była pierwszą, organizatorzy mają nadzieję, że konkurs stanie się ważnym i interesującym wydarzeniem w fotograficznym kalendarzu.


Do konkursu można było zgłaszać prace w pięciu kategoriach. Możliwe było nadsyłanie pojedynczych fotografii lub foto esejów. Organizatorzy zadali uczestnikom pytania: "co zmienia się w rzeczywistości, gdy zacznie się rejestrować podczerwień? Które rzeczy pozostają niezmienne?". Dodatkowo ważną myślą było to, jakiego rodzaju piękno tkwi w świetle, które jest normalnie niedostępne dla ludzkiej percepcji. 
 
Fotografie obejmowały nie tylko naturalny krajobraz, ale również miejski. Przykładowo Pierre-Louis Ferrera ukazał Wieżę Eiffla, która wyglada jakby była duchem. Pozostałe motywy także ukazują równoległy świat, który jednak jest tak odległy i odmienny. 
 
Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w każdej z kategorii otrzymali karty podarunkowe do Kolari Vision. Organizatorzy mają nadzieję, iż konkurs przyczyni się do zwiększenia zainteresowania fotografią podczerwoną i poszerzenia się społeczności jej entuzjastów. 

Poniżej znajdziesz kilka wybranych zdjęć, które zostały nagrodzone w konkursie fotografii podczerwonej:

fotografia podczerwona


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem