Jestem sławny bo sfotografowałem sławnych ludzi? Bzdura! Greg Gorman ostro o fotografii portretowej

Jestem sławny bo sfotografowałem sławnych ludzi? Bzdura! Greg Gorman ostro o fotografii portretowej

Portrety aktorów Grega Gormana uważamy za jedne z najlepszych w historii fotografii - to bezsprzecznie pierwsza klasa. Gorman z kinematografią związany jest blisko 45 lat. Jestem sławny, bo sfotografowałem sławnych ludzi? To kompletna bzdura! Teraz mnóstwo ludzi nazywa się fotografami, nie mając pojęcia na czym polega robienie zdjęć” - mówi.


Podczas jednego z wystąpień Greg Gorman przypomniał przełom w swojej karierze fotograficznej. Miał wtedy 32 lub 33 lata i rozmawiał z jednym z najlepszych w tamtych czasach ilustratorów. Zapytany przez niego co robi, bez wahania odpowiedział, że fotografuje aktorów. Już wtedy jego zdjęcia pojawiały się na okładkach kolorowych magazynów. Wymienił długą listę nazwisk klientów, nie zapomniał wspomnieć też, że świetnie zarabia i prowadzi bardzo wygodne życie. Jego rozmówca odpowiedział: nie pytam co robisz dla innych, ale co robisz dla siebie. To był moment w którym Greg Gorman zdał sobie sprawę, że bez fotografowania dla siebie samego, bez osobistych projektów, bez robienia zdjęć bez ograniczeń nie będzie się rozwijał, a co za tym idzie - nie utrzyma swojej pozycji na tak konkurencyjnym rynku.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem